Ayşe Topak, Uzman Klinik Psikolog

Ayşe Topak

Uzman Klinik Psikolog

Seans

0

Danışan

0

Derece

0,0
Ayşe Topak 

Klinik Psikolog


Özel Sainte-Pulchérie Fransız lisesinde eğitimimi tamamladıktan sonra, İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji (İngilizce) programında eğitimime devam ettim. Erasmus+ kapsamında 6 ay boyunca Fransa’da Université Paul-Valéry Montpellier’de Psikoloji eğitimini sürdürdüm. Bunun dışında çeşitli araştırmalarda asistanlık görevi aldım. Yağmur Çocuklar özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde çocuk ve ergen popülasyonla ilgili, Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin psikiyatri polikliniğinde yetişkin popülasyonla ilgili stajlarımı tamamladım


Türk Eğitim Vakfı ve Türkiye Fransa Büyükelçiliği’nin “Yüksek lisans Üstün Başarı Bursu”na seçilerek Fransa’da Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans eğitimine devam ettim. Université de Tours’da iki sene boyunca eğitimime devam ederken, “I.M.E La Boisnière” isimli eğitim ve rehabilitasyon merkezinde otizm spektrum bozukluğu, mental retardasyon, davranım bozukluğu, öğrenme güçlüğü ve bazı genetik rahatsızlıklara sahip çocuk ergenlerle çalıştım. 


Centre Hospitalier Régional Universitaire de Tours hastanesinde pediatri servisindeki CAMSP isimli erken mediko sosyal tanı merkezi bünyesinde 0-6 yaş grubu çocuklarla çalıştım. Burada, prematüre doğum, çeşitli genetik rahatsızlıklar, davranım bozukluğu, kaygı bozukluğu, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, gelişim bozukluğu vbg patolojilerle ilgili çalışmalarda bulundum. WPPSI-IV, Brunet-Lézine ve Griffith’s gibi ölçekleri uyguladım. Bunların yanı sıra sistemik aile terapilerinde de yer aldım. 


Yüksek lisans eğitimimi, ergen ve genç yetişkin popülasyonda sosyal medya bağımlılığını inceleyen “Siber bağımlıların profilleri: sosyal medya bağımlılığı olan bir grubun, olmayan bir grupla, depresyon ve duygu düzenleme becerileri ışığında karşılaştırılması” ve “Psikolojik ölçüm testlerinin erken medikososyal tanı merkezlerinde kullanımı üzerine bir vaka analizi” konulu iki ayrı tez yazarak başarıyla tamamladım. 


Yarı zamanlı olarak, Özel Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi çocuk-ergen yatan hasta servisinde asistan psikolog olarak görev almaktayım. Ergen hastaların servis içindeki takibi, etkinlik düzenleme ve raporlama ile ilgilenmekteyim. 


Çocuk-Ergen klinik psikoloğu olarak da çalışmalarımı sürdürmekte olup, danışanlarımı Allia Psikiyatri Kliniğinde kabul etmekteyim.


İleri seviye Fransızca ve İngilizce konuşmaktayım. Türk Psikologlar Derneği üyesiyim.UZMANLIK ALANLARI

EĞİTİM BİLGİSİ

SERTİFİKALAR

Ayşe Topak

DANIŞMANLIK ÜCRETLERİ

Görüntülü 45 dk.

159,90 TRY
Görüntülü 45 dk.

45 Dakikalık Görüntülü Hizmet

RANDEVU AL

Sesli Görüşme 45 dk.

159,90 TRY
Sesli Görüşme 45 dk.

45 Dakikalık Sesli Görüşme Hizmeti

RANDEVU AL

Mesajlaşma 45 dk.

159,90 TRY
Mesajlaşma 45 dk.

45 Dakikalık Mesajlaşma Seans Hizmeti

RANDEVU AL

Yorumlar

}
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?