Gizem Kurt, Uzman Klinik Psikolog

Gizem Kurt

Uzman Klinik Psikolog

RANDEVU AL

Seans

221

Danışan

75

Derece

5,0
Merhaba, ben Uzman Klinik Psikolog Gizem Kurt.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümünden şeref öğrencisi olarak mezun oldum. İstanbul Aydın Üniversitesinde Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimimi başarılı şekilde tamamladım.

Lisans eğitimim süresince Devlet Hastanesinde zorunlu stajımı tamamladım. Staj süresince süpervizör eşliğinde danışan görme deneyimi kazandım. Ayrıca; MMPI (Uygulama ve Raporlama), Beier Cümle Tamamlama Testi, Standardize Mini-Mental Test, Beck Depresyon ve Anksiyete Testleri uygulamaları yaptım. Özel bir bakım merkezinde üç hafta gönüllü psikolog olarak çalıştım. Şu an özel bir kurumda çalışmaktayım.

Yüksek lisans eğitimim sırasında Oyun Terapisi, Masal Terapisi ve Disleksi Eğitici eğitimleri aldım. Ayrıca, çocuk değerlendirme testleri uygulayıcısıyım.

2020 yılında Prof. Dr. M. Hakan Türkçapar’dan Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi Kuramsal Eğitimi aldım (Sosyal Anksiyete Bozukluğu, Çocuk ve Ergenlerde Depresyon, Sınav Anksiyetesi, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Panik Bozukluk ve Agorafobi, Öfke Yönetimi ve Davranım Bozuklukları, Obsesif Kompülsif Bozukluk (OKB)). Çocuk ve ergenlerde bilişsel davranışçı terapi uygulamaları süpervizyon eğitimim devam etmektedir. Çocuk, Ergen ve Yetişkin danışanlarımla Bilişsel Davranışçı Terapi ekolu ile seanslarımı yapmaktayım.

Değerli danışanlarıma ulaşabilmek adına “Evimdeki Psikolog Online Terapi Platformu”na yeni katıldım. Bu zorlu süreçte psikolojik desteğe ihtiyaç duyarsanız dilediğiniz zaman randevu alabilirsiniz. Ruh sağlığımızın güçlendiği daha güzel günlere...

Sevgiler.

UZMANLIK ALANLARI

 • Depresyon
 • Anksiyete
 • Sınav Kaygısı
 • Motivasyon Güçlüğü
 • Öz Güven Eksikliği
 • Kaygı Bozuklukları
 • Obsesif Kompulsif Bozukluk
 • Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi
 • Yetişkin Bilişsel Davranışçı Terapi
 • Panik Atak
 • Fobiler
 • İlişki Sorunları
 • Sosyal Fobi
 • Yaygın Anksiyete Bozukluğu
 • Sosyal Anksiyete Bozukluğu

EĞİTİM BİLGİSİ

 • 2021 / Yüksek Lisans / Türkiye/İstanbul/İstanbul Aydın Üniversitesi / Klinik Psikoloji
 • 2020 / Lisans / KKTC/Güzelyurt/Orta Doğu Teknik Üniversitesi / Psikoloji

SERTİFİKALAR

 • 2020 Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği - Çocuk ve Ergenlerde Bilişsel Davranışçı Terapi Kuramsal Eğitimi Duygudurum eğitimi ve yönetimi.Düşünce günlükleri ve davranış deneylerinin aktif kullanımı. Özgül Fobilerin bilişsel modeli, Çocuk ve ergenlerde Depresyonda Bilişsel Çalışma .Davranış aktivasyonu / aktivite planlama .Sosyal Anksiyete Bozukluğu Bilişsel Modeli, Sınav Anksiyetesi’nin bilişsel modeli
 • Mart 2021- Temmuz 2021 Bilişsel Davranışçı Psikoterapi Derneği - Çocuk Ergen Bilişsel Davranışçı Terapi Süpervizyon Eğitimi ÇOCUK VE ERGENLERDE BDT UYGULAMALARI SÜPERVİZYON EGİTİMİ, Vaka sunumları ve analizleri.
 • 2020 İstanbul Aydın Üniversitesi SEM - Masal Terapisi -
 • 2021 Kim Psikoloji - Çocuk Değerlendirme Testleri D-2 DİKKAT TESTİ,BURDONDİKKAT TESTİ,FRANKFURTER DİKKAT TESTİ,METROPOLİTANOKUL OLGUNLUĞU TESTİ ANKARA GELİŞİM TARAMA ENVANTERİ(AGTE) ,GESSEL TESTİ,BENDER- GESTALT GÖRSEL MOTOR ALGILAMA TESTİ,FROSTİG GELİŞİMSEL GÖRSEL ALGI TESTİ,CATELL 2-A CATELL 3-A,PORTEUS LABİRENT TESTİ,BENTONGÖRSEL BELLEK TESTİ,PEABODY RESİM KELİME EŞLEŞTİRME TESTİ,GOOD ENOUGH,KELİME SÖYLEYİŞ TESTİ
 • 2020 İstanbul Aydın Üniversitesi SEM - Oyun Terapisi Çocukluk Dönemlerinde Yaşlara Göre Oyun Oyuncağın Metaforik Anlamları Agresyon / Güç Oyunları Keşif Oyunları Aile / Beslenme Oyunları Kontrol ve Güvenlik Oyunları Cinsel İçerikli Oyunlar Oyunun İyileştirici Etkileri Psikodinamik Oyun Terapisi Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Filial Oyun Terapisi, Deneyimsel Oyun Terapisi, Theraplay Oyun Terapisi, Oyun Terapisine giriş Seans Yönetimi (Başlama ve Sonlandırma) Oyun Terapisinde Sınır Koymak Rol Canlandırma Çalışmaları (Rol-playing)
 • Eylül 2021 İstanbul Aydın Üniversitesi SEM - Disleksi Eğitici Eğitimi Disleksi ve Okuma Okuma ve Okuma Güçlükleri Okuma Hataları, Okuma Hatalarını Değerlendirme, Okuma Hatalarını Düzeltme, Disgrafi - Yazılı Anlatım Güçlüğü, Diskalkuli - Matematik Öğrenme Güçlüğü
 • 2021 Ankara - WISC-R (Wechsler Çocuklar İçin Zeka Testi) Uygulayıcı Eğitimi -

Gizem Kurt

DANIŞMANLIK ÜCRETLERİ

Görüntülü 45 dk.

189,90 TRY
Görüntülü 45 dk.

45 Dakikalık Görüntülü Hizmet

RANDEVU AL

Sesli Görüşme 45 dk.

189,90 TRY
Sesli Görüşme 45 dk.

45 Dakikalık Sesli Görüşme Hizmeti

RANDEVU AL

Mesajlaşma 45 dk.

189,90 TRY
Mesajlaşma 45 dk.

45 Dakikalık Mesajlaşma Seans Hizmeti

RANDEVU AL

Yorumlar

Her zamanki gibi harikaydı gizem hanım. Çok teşekkür ederim:)

Birkaç ay aranın ardından Gizem Hanımla yeniden görüştük. Beni anlayan,yardımcı olan çok güzel bir terapiydi. Kesinlikle tavsiye ederim. Kendisine çok teşekkür ediyorum:)

Bu görüşmemizde çok güzel geçti , sorunlara çözüm bulabiliyoruz. Gizem hocama çok teşekkür ediyorum :)

İşini bilen ve özverili bir psikolog Gizem hanım. Sevecen ve çözümcü yaklaşımı bana çok iyi geldi. Rahatça konuşabiliyorum kendisiyle. Kendisine çok teşekkür ederim beni ilgiyle dinlediği ve destek olduğu için.

Enerjisinin sizi rahatlattığını hissedip içinizdeki her şeyi dökmek daha da rahatlamak istiyorsunuz.Su gibi geçti zamann..Feedbackleri samimi ve içtendi.İsminin enerjisiyle gelmiştim zaten beni yanıltmadı.<3

Gizem Hanımla ilk görüşmemdi ve kendisi güler yüzlü, sakin ve anlayışlı haliyle beni çok rahatlattı.

Gizem hanımla ilk görüşmemizdi. Kesinlikle beni anlayan, sorunlarıma çözümler üreten çok verimli bir konuşmaydı. Tekrar güzel haberlerle görüşmek üzere. Sağlıcakla kalın gizem hanım

Çok güzeldi :)

Ben çok seviyorum samimiyetini ve analizini. Çekinmeyin derim.

harika

Beklentinin çok üzerinde bir görüşme bu kadar etkili olabileceğini tahmin etmemiştim 5 yıldız değil 10 yıldız olsa hak ediyor teşekkür ediyorum.

Herkese bir Gizem hanım lazım!!Enerjisi motivasyonu konulara bakışı bile insanı değiştiriyor birlikte çok güzel işler yapacağız eminim fazlasıyla başarılı..

Çok tatlı

güzel geldi

Harika

Harika çok teşekkür ederim

Nezaketli ve tatlı dilli bir insan.

Teşekkür ediyorum. Yakın bir arkadaşımla konuşuyor gibi rahat ve aldığım tavsiyelerle de profesyonelce hissettiren bir görüşme oldu.

Çok iyi bir dinleyici kendisi. Gülerek ve yerinde tespitlerle konuşmaya devam ettik. Güler yüzlü, cana yakın şekilde iletişim kurduk. Çok memnun kaldım. Terapilere devam edeceğim.

}
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?