Kayıhan ABA
Kayıhan ABA
Psikolog / Cinsel Terapist

Seans

85

Hasta

32

Derece

4,6
Psikolog Kayıhan Aba lisansını Uluslararası Kıbrıs Üniversitesinde Psikoloji bölümünde, Yüksek lisansını Haliç Üniversitesi Klinik Psikoloji alanında yapmıştır.

Lisans eğitimi boyunca aile danışmanlığı, psikoterapi merkezi, devlet hastanesi ve özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde staj yapmış psikoloji alanına yönelik kongre ve eğitimlere katılmıştır.

Lisans döneminde 'Kadınlarda, yoganın dikkat üzerine etkisi'ni inceleyen bir araştırma yürütmüştür. Lisansını tamamladıktan sonra Uluslararası akreditasyonu olan Bilişsel ve Davranışçı Terapiler eğitimi, Şema Terapi eğitimi, Cinsel terapi, Evlilik ve çift terapisi eğitimlerini tamamlamıştır. Aldığı eğitimlerden bazıları, nöropsikolojik değerlendirme testleri, özgül öğrenme güçlüğü test bataryası, aile danışmanlığı ve hipnoterapidir.

Psikoloji Kongreleri boyunca katıldığı eğitimler Klinik Psikolog Hakan Kızıltan tarafından verilen Narsisizmin Psikopatolojisi Prof.Dr. Arşaluys Kayır tarafından verilen Cinsellik ve Cinsel Sorunlar. Bilişsel ve psikodinamik yaklaşımın temel ilkeleri eğitimi Uzman Psikolog Mehmet Kılıç tarafından.

Nöropsikolojik Değerlendirme Testleri Nöropsikofizyoloji derneği Prof.Dr Sirel Karakaş tarafından verilen eğitimi tamamlamıştır.

Özgül öğrenme güçlü test bataryası eğitimi Uzm.Psk Emel Erdoğan taradından verilen eğitimi tamamlamıştır.

Nörolinguistik Programlama, Uzman Klinik Psikolog Meltem Sunar tarafından verilen eğitimi tamamlamıştır.

Hipnoterapi eğitimi ve aile danışmanlığı PETAD tarafından verilen eğitimi tamamlamıştır.

Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu tarafından verilen Bilişsel Davranışçı Terapilerin Klinik Uygulamaları Kaygı Bozuklukları isimli 70 saatlik eğitimi tamamlamıştır. Panik bozukluk ve agorofobi, Depresyon, Yaygın Kaygı Bozukluğu, Sosyal Kaygı bozukluğu, Obsesif-Kompulsif bozukluk, Travma sonrası stres bozukluğu,Biriktirme bozukluğu.

Şema Terapi Model ve Teknikler 40 saat, Borderline ve Narsistik Kişilik Bozukluklarında Şema Terapi Uygulamaları 16 saat. Toplam 56 saat Uluslararası ISST onaylı Şema Terapi Eğitimini Eğitmen Dr. H. Alp Karaosmanoğlu tarafından alınmıştır.

Lisans döneminde yaptığı gönüllü stajlar, Uşak Değişim Psikoloji merkezi, Kütahya/Gediz Devlet Hastanesi, Psikoterapi Enstitüsü Ankara (Uzm.Psk. Mustafa Tuncer süpervizörlüğünde)

Haliç Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisans eğitimini tamamlamış. 2015-2017 Yön psikolojik danışmanlık merkezinde çalışmıştır. 2017-2019 Cinsel Terapi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde eğitim koordinatörlüğü ve eğitmenlik yapmıştır. Cinsel terapi alanında meslek profesyonellerine yönelik eğitmenlik ve süpervizörlük yapmaktadır.

UZMANLIK ALANLARI

 • Cinsel Terapi Eğitmeni
 • Cinsel Terapi
 • Evlilik ve Çift Terapisi
 • İlişki Danışmanlığı
 • Bireysel Terapi
 • Yetişkin Psikolojisi
 • Vajinismus
 • Denetimsiz boşalma
 • Kişilik bozukluğu
 • Erektil disfonksiyon
 • Cinsel İsteksizlik
 • Cinsel İşlev Bozukluğu
 • Cinsel Bağımlılık
 • Parafili
 • Cinsel Uyarılma Bozuklukları
 • Cinsel Kimlik Bozuklukları
 • Orgazm Bozuklukları
 • Aldatma
 • Aldatilma

EĞİTİM BİLGİSİ

 • 2010-2015 / Lisans / Cyprus İnternational Universty / Psikoloji
 • 2017-2019 / Yüksek Lisans / Haliç Üniversitesi / Klinik Psikoloji

SERTİFİKALAR

Kayıhan ABA

DANIŞMANLIK ÜCRETLERİ

Sesli Görüşme

109,90 TRY
Sesli Görüşme

45 Dakikalık Sesli Görüşme Hizmeti

RANDEVU AL

Mesajlaşma

99,90 TRY
Mesajlaşma

45 Dakikalık Mesajlaşma Seans Hizmeti

RANDEVU AL

Yorumlar

lalaland 10 Ekim 2019 00:27

Kayıhan beyle tanışmadan önce hayatım gerçekten çok kötüydü.alkol bağımlılığım, düzensiz cinsel hayatım ve sürekli depresyon halim vardı.kendisinden terapi almaya başladıktan Sonra hayatım değişti özellikle verdiği cinsel terapiden Sonra cinsel hayatım olumlu yönde etkilendi hayata daha pozitif bakmaya başladım alkol bağımlılığımdan,depresyondan ve cinsel sorunlarımdan kurtuldum kendisi güvenilir ve başarılı bir psikolog onu tanıdığım için çok şanslıyım tavsiye ederim

Yanliz 09 Ekim 2019 19:40

Benim icin cok zor bir dönemde gercekten cok yardimci oldu. Esimle iletişim problemlerimize cok faydasi oldu görüsmelerimizin. Tesekkurler .

Fatih 02 Ekim 2019 23:30

Harikaydi ! gercekten ehil bir kisi ve dinleme seklinden ve soru sorma biciminden çok derinlik ve engin bir bilgiye sahip olduğu ve dalında özel ihtisas sahibi oldugu antlasiliyor. her seanstan faydalaniyorum - ve kendimle alakalı doğru ve ilginç analiz yönleri keşfediyorum. Ve ileriki seansların getireceklerini iple çekiyorum. Teşekkür ederim Kayahan Bey.

Bilmemki 02 Ekim 2019 21:50

Cok guvendiginiz profesyonel birine kendini ve dusuncelerini emanet etmek bambaskaymis, rahatlamak bir yana en yakininizdan bile alamadiginiz o güven hissini doyasiya yasamak. Kolay ikna edilemeyen biri olarak yaptigi dogru yorumlarla benim bile inadimi kirip ruhumu dinginlestirmeme buyuk yardimi olan Sayin Kayihan Aba ya buradan tekrar tesekkur etmek istiyorum:) iyiki sizi bulmusum

Bilmemki 02 Ekim 2019 21:45

Kayihan Bey’i oldukca zor dönemden gectigim bir anda buldum, kendimi fazlasiyla yalniz hissettigim kimseye soyleyemedigim kendimce buyuk dertlerimin oldugu bir donem. Cikmazda hissedip kimseyle konusamamak yasadigim tam olarak buydu. Simdi klasik olacak ama iyi ki diyorum, koydugu teshisler yaptigi yorumlar oyle profesyonel ve yerinde ki kendinizi neden daha once tanimadim derken buluveriyorsunuz...cok guvendiginiz birine kendinizi sansurlemeden rahatca konusup icinizi dokmek gibi, sanirim bunu

Aslıhan 26 Eylül 2019 06:59

Terapistimin benimle olan iletişimi çok nazikti.Bir çok şeyi karışık anlatmama rağmen doğru yerleri yakalayıp benim asıl sorunlarıma nokta atışı yaptı.Seans almaya devam edeceğimden eminim.Sizlerle rahatlıkla seans alabilirsiniz.mesajlaşma seansından istediğiniz verimi alamayabilirsiniz o yüzden her zaman sesli görüşme almanızı öneririm

AkıllıBirDeli92 01 Ağustos 2019 03:18

Merhaba. 2. Görüşmeyi yaparsam yorum yazabilirim çünkü ilk görüşmede sadece ben kendimi anlattım. Sonrasında Psikolog kendi işlem süreci konusunda bilgi verdi hepsi buydu . Bu tür içerikler önceden psikolog ve hasta kişi ile paylaşılmalıydı. Bu yüzden çok fazla olumlu yorum yapamayacağım boşuma zaman kaybı olduğunu düşünüyorum. Bi konudan başlayabilirdi. Ancak öyle olmadi. Üzgünüm En iyisi prozac sanırım. İyi sabahlar.

b 08 Haziran 2019 18:58

Çok bilgi alamadım ama ilgilendi

Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?