Pınar Alın, Psikolog

Pınar Alın

Psikolog

RANDEVU AL

Seans

157

Danışan

53

Derece

5,0
Merhaba.

Ben Psikolog ve Psikolojik Danışman Pınar Alın. 

İstanbul Kültür Üniversitesinde tam burslu olarak kazandığım Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünde bölüm birincisi oldum. Bunun yanında, çift ana dal programı kapsamında Psikoloji Bölümünde yüksek onur öğrencisi olarak lisans eğitimimi tamamladım. Şu anda İstanbul Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesinde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünde tam burslu olarak yüksek lisansıma devam etmekteyim.

Lisans hayatım boyunca Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Yetişkin Psikiyatri Kliniğinde ruhsal ve psikolojik rahatsızlıkların tanı ve tedavi sürecine yönelik gözlem, bireysel görüşme, test, grup terapileri gibi pek çok klinik çalışmaya katıldım. Bakırköy Adliyesinde, Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevine bağlı anaokulunda, Bahçelievler Çocuk Evlerinde çocuk ve aile görüşmelerine katıldım; pek çok dezavantajlı çocukla çalıştım. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir lisenin psikolojik danışmanlık servisinde seminer, grup oturumları ve önleyici çalışmalar yaptım. Süpervizyon eşliğinde bireysel psikolojik danışma seansları gerçekleştirdim. Bitirme tezimi, “Üniversite Öğrencilerinin Kaygı ve Umutsuzluk Düzeyleri ile Karar Verme Stilleri Arasındaki İlişki” üzerine yazdım.

Mezun olduktan sonra, özel eğitime ihtiyacı olan bireyler ve aileleriyle çalıştım. Aynı zamanda özel bir eğitim kurumunda psikolojik danışman olarak; mesleki rehberlik, sınav kaygısı, verimli ders çalışma, ebeveyn ilişkileri, akran ilişkileri, ergenlik döneminde yaşanan problemler gibi pek çok konuda çalışmalarda bulundum.

Psikolojik danışma süreci temelde bireyin kendisine, duygularına, arzu ve isteklerine, farkında olduğu ya da farkında olmadan bir kenara itmeyi seçtiği düşüncelerine uzanan bir yolculuktur. Dahil olduğum Evimdeki Psikolog ailesiyle birlikte danışanlarımın kendini keşfetme yolculuklarına eşlik edecek olmaktan mutluluk duyacağım.

Sevgilerimle…

UZMANLIK ALANLARI

 • Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi
 • İlişki Problemleri
 • Ebeveyn ve Çocuk/Ergen İlişkileri
 • Stres ile Başa Çıkma
 • Sınav Kaygısı
 • Öfke Kontrol Problemleri
 • İletişim Problemler
 • Evlenme ve Boşanma Süreci
 • Kayıp ve Yas Süreci
 • Obsesif Kompulsif Bozukluk
 • Sosyal Fobi
 • Depresyon
 • Kariyer/Meslek Danışmanlığı
 • Öz Güven Eksikliği
 • Karar Verme Süreci

EĞİTİM BİLGİSİ

 • 2019 / Lisans / Türkiye/İstanbul/İstanbul Kültür Üniversitesi / Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik
 • 2021-(Devam) / Yüksek Lisans / Türkiye/İstanbul/İstanbul Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi / Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik
 • 2019 / Lisans / Türkiye/İstanbul/İstanbul Kültür Üniversitesi / Psikoloji (Çift Anadal)

SERTİFİKALAR

 • 2021 İstanbul - Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi -Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği

Pınar Alın

DANIŞMANLIK ÜCRETLERİ

Görüntülü 45 dk.

229,90 TRY
Görüntülü 45 dk.

45 Dakikalık Görüntülü Hizmet

RANDEVU AL

Sesli Görüşme 45 dk.

229,90 TRY
Sesli Görüşme 45 dk.

45 Dakikalık Sesli Görüşme Hizmeti

RANDEVU AL

Mesajlaşma 45 dk.

229,90 TRY
Mesajlaşma 45 dk.

45 Dakikalık Mesajlaşma Seans Hizmeti

RANDEVU AL

Yorumlar

Pinar Hanim çok iyi bir dinleyici, seanslarimizin basindan beri yaptigi yorumlar ve katkıları beni bir karar almaya yönlendirmekten ziyade durumu daha açık bir sekilde görmemi sağladı. Kendimi çok daha iyi hissediyorum ve icinde bulunduğum duruma daha objektif bir açıdan bakabiliyorum.

Yaklasik 2 aydir her hafta Pinar hanimdan seans aliyorum. Her konusmamizda kendimle ilgili kactigim duygularla yuzlesmeye bir adim daha cesaretle yaklastigimi hissediyorum sayesinde. Uzun zamandir sadece konusmak istedigim konular siradan gibi geldigi icin fakat bir turlu tek basima basa cikamiycagim duygu durumlari oldugu icin danismanlik almak istiyordum ama karsimdaki kisinin bunu bana hissetirmesi yuzunden 2 inci seansdan sonra hep birakiyordum. Bu durum Pinar hanimla degisti. Sorunun daha

Her seansta birçok yeni düşünce ile tanışıyor ve hayatıma etkilerini keyifle karşılıyorum. İyi ki Pınar Hanım ile bu yola çıkmışım 🙏🏻

İşini severek yapan bir uzmanımız. İlk terapimden 3.terapime kadar geçen süreç de öfkemi ve olumsuz düşüncelerim ile başa çıkmamda yardımcı olan , bunların üstesinden gelmemi sağlayan bir süreç oluyor. Desteği ve yönlendirmesi için teşekkür ederim..

Çok rahatlatıcı ve huzurlu geçti. Devamında her şeyin benim için daha iyi olacağına inancım tam.

İlk seansım olduğu için fazla yorum yapamayacağım ama ilk seansdan bile farklı açılardan bakabilmemi sağladı. Denemelisiniz.

İnsanın hissettiklerini kelimelere dökebilmesi, anlaşılabilmek, onaylanmak ve bir yardım eli uzandığını hissetmek çok güzeldi. Pınar hanıma çok teşekkür ediyorum.

Görüşmemiz gayet güzel geçti pınar hanım çok iyi bi dinleyici

Hocam çok iyi bir dinleyici.cok faydalı bir görüşme olduğunu düşünüyorum.paylastikca daha huzurlu ve kendimi iyi hissettim.tesekkurler.

}
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?