Aldatma

22-06-2021 19:23

Eşim beni aldattı bana.abim diye tanıttığı kendinden 15yaş büyük biriyle şahıs bu benim kardeşim bacım diyordu şimdi koynuna alıyor

Merhaba; ben klinik psikolog Nusret KOÇ. Sevdiğiniz insanın sizi aldatması ve bunun sonucu olarak ayrılmak, ruhsal anlamda sizi "yara almış" hissettirir. Beraberinde kendinize ve sevdiğiniz kişiye yönelik öfkenin ortaya çıkması kaçınılmaz olur. Değersiz hissettiren bu durumda mümkünse terapi almaya, bu mümkün değilse "yaranın" sarılmasında destekleyici ve sahiplenici insanlara/çevreye ihtiyaç var. İlişki içinde yaşadığınız olumsuz yaşantıların yanında, "niye oldu bu, şimdi ne yapacağım, o niye yaptı bunu, ben niye buna katlandım ve benzeri soruların ele alındığı bir hesaplaşmayı gerektirir. Terapi, hesaplaşmaya ve kaybedilen benlik saygısını onarmaya yönelebilir. Böylece yeniden umut etmek ve yaşamın coşkusuna katılmak mümkün olabilir. Esenlikler dilerim.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Çift ve İlişki Terapisi, Psikanalitik Terapi, Borderline-Bipolar, Narsizm, Depresyon, Anksiyet-Panik Bozukluk-Sosyal Fobi, Travma, Bağımlı Kişilik, OKB(Obsesif ve Kompulsif Bozukluk)

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?