Bana kim yardim edecek.

31-05-2021 02:08

Merhaba rumuzdanda anlaşılacağı gibi retroaktif kıskançlığım var sanırım. Artık bende bu konu takinti haline geldi ve bunu çözmek istiyorum. Ama nereye ve kime gitmem gerektiğini bilmiyorum. Bana bu konuda yardımcı olurmusunuz.

Merhaba; ben klinik psikolog Nusret KOÇ. Retroaktif kıskançlık partnerinizin gözünde; partnerinizin geçmişindeki sevgilisi ile rekabet etme ve onun karşısında yetersiz kalma kaygıları ile ilgilidir. Bu durum sıklıkla kendinize karşı güvensiz olduğunuzda ortaya çıkar. Partnerlerden biri, yeterliliğini göstermek için geçmiş ilişkisini referans gösterme gereği duyunca diğer partner için bir tür değersizleştirme söz konusu olur. İdeal kadın veya ideal erkek arayışının bir parçası olan bu kıskançlığın terapisinde kişilerin özgüvenlerinin desteklenmesine ve geçmişteki birlikteliklerinden geriye kalan ayrılık öykülerindeki yaraların sarılmasına çalışılır. Böylece rahatlama sağlanabilir. Esenlikler dilerim.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Çift ve İlişki Terapisi, Psikanalitik Terapi, Borderline-Bipolar, Narsizm, Depresyon, Anksiyet-Panik Bozukluk-Sosyal Fobi, Travma, Bağımlı Kişilik, OKB(Obsesif ve Kompulsif Bozukluk)

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?