Benim neyim var?

23-03-2022 22:51

Bazen güçlü kalp çarpıntısı yaşıyorum, sağ gözüm pıt pıt atıp duruyor ve hoşuma gitmeyen şeylere daha çabuk ağlıyorum. Birine biraz bunlardan bahsettiğim zaman sonrasında insanlar merak edip soruyorlar. Soru sorulmasından nefret ediyorum, cevap veresim gelmiyor. Bunun nedeni ne olabilir?

Merhaba. Eğer gitmediyseniz, öncelikle bu bahsettiğiniz fiziksel belirtiler için bir doktora görünmeniz gerektiğini düşünüyorum. Organik bir neden bulunamaz ise bahsettiğiniz belirtilerin psikolojik bir kökeni olabileceğini düşünebilir ve bunları keşfetmeye çalışabilirsiniz. / 1)İnsanların soru sormasına dair hoşnutsuzluğunuzun bu bedensel semptomlarınıza dair sorularla mı sınırlı? 2)Genel olarak diğerleri ile iletişiminiz nasıl? En azından bunları bilmenin içinde bulunduğunuz durumu anlamak için önemli olduğuna inanıyorum. Ayrıca iletişim becerilerinizi güçlendirmek, çok çabuk ağlamanıza neden olan durumları araştırmak, stresle başa çıkma yetilerinizi ve kaynaklarını artırmak, tüm bunlar için de, dilerseniz, psikolojik destek almak anlamlı olacaktır. Sevgiler.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Anksiyete/Kaygı, İlişki Problemleri, Şema Terapi, Sosyal Fobi, Depresyon, Yaygın Kaygı Bozukluğu, Özgül Fobi, Agorafobi, Panik Bozukluk, İlişkisel Problemler, İletişim Problemleri, Güven Sorunları, Öfke Problemleri, Ayrılma/Boşanma, Sınav/Performans Kaygısı, Aile İçi Çatışma, Uyum Sorunları, Sağlık Kaygısı, Mesleki Danışmanlık

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?