Bipolar bozukluk ve psikoterapi

11-05-2021 15:21

merhaba , erkek arkadaşım bipolar ben de bilişsel davranışçı terapi alıyorum. onun dönem gelgitleri oluyor ve kendi içine kapanıyor.Ben de terapiden sonra çok hırçınlaşıyorum ve bana ilgi göstermediği için olay çıkarıyorum. Bu süreçte ilişkimizin zarar görmemesi adına ne yapabiliriz?

Merhaba ben Klinik Psikolog Zeynep Meltem Torun. Psikolojik zorluklar her insanın hayatında olabileceği gibi gerekli destekler alındığında bir ilişkiyi yürütmenin önünde engel değildirler. Bu noktada erkek arkadaşınızın kendi destek sürecine düzenli olarak devam etmesi, sizin terapi sürecinden sonra yaşadıklarınızı kendi terapistinizle paylaşmanız önemlidir. Ek olarak ilişkiniz için çift terapisi almayı düşünebilirsiniz. İlişkilerde birlikte iyi olmak adına "Birlikte İyi Hissetmek" isimli kitaptan faydalanabilirsiniz. İlişki içinde iki tarafın da birlikte çaba sarf etmesi ve problemler olsa da bunları çözmeye çalışması ilişki kalitenizi artıracaktır. Sağlıklı günler dilerim.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Travma ve Yas, Kaygı Bozuklukları, Fobi, İlişki ve Ayrılık Danışmanlığı, Çözüm Odaklı Terapi, Duygudurum Bozuklukları, Stres Yönetimi, Yetişkin Psikoterapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Depresyon, Beden Dismorfik Bozukluğu, Sınav Kaygısı, Öfke Kontrolü, Ebeveyn Danışmanlığı

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?