Cinsel istismar

02-12-2021 13:54

Çocukken dayım tarafından 5 6 sene boyunca cinsel istismara uğradım. Hiç kimseye anlatmadım. Kendimi dokunulmus kirli olarak görüyorum. Insanlara sarılamiyorum dokunamiyorum. Kendime zarar vermek istiyorum. Psikologa gitmek istedim ama maddi durum dolayısıyla gidemiyorum. Ne yapmam gerekiyor ?

Merhabalar. Öncelikle bu durumu yaşamış olduğunuz için çok üzgünüm. İstismarın her türlüsü insanın ruhuna acı verir, cinsel istismar da bu istismar türlerinin en yaralayıcı olanıdır. Hiç kimseye anlatmamış olmanız, yıllarca buna maruz kalmanız tabi ki sizde farklı etkiler ortaya çıkaracaktı. Bu aslında anormal bir duruma verdiğiniz normal tepkilerinizdir. Size şöyle söyleyebilirim ki istismara uğramak sizin suçunuz değil. O yüzden de kir olarak gördüğünüz şeyler sizin kiriniz olamaz. Geçmişin o kirli ellerini hala ruhunuzda taşımak yerine kendi tertemizliğinizle yürümeniz sizi daha çok siz yapacaktır. Unutmayın yaşamınız hala devam ediyor, siz çok değerlisiniz ve hala bir şeyler çok güzel olabilir. Sevgiler.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

EMDR, ACT, BDT, Şema Terapi, Aile Danışmanlığı, Çift Terapisi, Evlilik, Ayrılık/Boşanma, İletişim Problemleri, Depresyon, Anksiyete, Kaygı Bozukluğu, Sınav Kaygısı, Yas Süreci, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Ebeveyn Danışmanlığı

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?