Çocuklar

11-02-2021 16:48

Kızım kreşe başladı alışması zor oldu.tam alışmışken birgün almaya geç kaldım yarım saat kadar.en sona kalmıştı.o günden beri gitmek istemiyor.girişte sıkıntı oluyor ama girdikten sonra çıkış hiç olamadı.saatini tamamladı hep.nasil tekrar güven sağlarız.

Merhaba, o gün sırasıyla neler olduğunu evladınıza anlatıp, orada sizi beklerken neler hissettiğini düşünüyorsanız (geç kaldığımda korktun, hayal kırıklığına uğradın gibi) duyguları hakkında konuşabilirsiniz. Evladınız bu sayede anlaşılmış hissedecektir. Aynı şekilde sizde geç kaldığınızda neler hissettiğinizi, bir daha olmaması için çaba sarf ettiğinizi söyleyebilirsiniz. Evladınızın yaşına bağlı olarak bu konuşmayı bir kaç kere tekrarlamanız gerekebilir. Bir diğer önerimde bu sahneyi birlikte oyunlarında canlandırarak oynamak olacak. Eğer yaşadığı bu an onun için travmatik bir deneyim olduysa oyunun iyileştirici gücü ona iyi gelecektir. Sevgiler.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Çocuk Psikoterapisi, Ebeveyn Danışmanlığı, Deneyimsel Oyun Terapisi, Gelişim Takibi, Ayrılma Kaygısı, Yeme Problemleri, Tuvalet Eğitimi, Öfke Problemleri, Konuşma Problemleri, Kaygı Bozuklukları, Boşanma Süreci, Çocuklarda Yas Süreçleri, Uyum Problemleri, Uyku Problemleri, 2 Yaş Dönemi, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite, Sosyal Problemler, Çocukluk Depresyonu

Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?