Dengesizlik

22-03-2020 11:26

Sevgilim şehir dışına gittiğinde benimle neredeyse hiç ilgilenmiyor. Sürekli işlerinin olduğunu ve yoğun olduğunu söylüyor. Bense bu ilgisizlikten ötürü kendimi kaybediyorum. Sürekli kafamda kuruyor ve ona saldırıyorum. Sinirime ve üzüntüme hakim olamıyorum ne yapmalıyım ?

Merhaba ben uzman psikolog Ayşen Arslan. İlgi hayatımızda hepimizin görmek istediği bir durumdur. Bunu sadece sevgili değil bir arkadaş dost aile vs gibi kişilerden de bu ilgiyi görmeyi hepimiz isteriz. Ancak burada nasıl bir ilgi bekliyoruz? Ben sadece genel olarak bahsediyorum şuan. İlgi dediğimiz şey herkese göre değişen bir durum olarabilir. Fakat sizin sorunuza baktığımda burada ilgisiz davrandığını düşündüğünüz şey sizde bir endişe durumuna dönüşüyor. Ne demek istiyorum? Sizinle ilgilenmediğini düşündüğünüzde aklınıza bir sürü soru geliyor ve bunları düşündükçe daha da endişeleniyorsunuz. Fakat bir de şu tarafından bakabilirsiniz. Sevgiliniz şehir dışına çıktığında bu günleri siz de kendiniz için değerlendirebilirsiniz. Uzun zamandır yapmadığınız ya da ertelediğiniz şeyleri yapabilirsiniz. Sanırım en büyük ilgiyi kendimiz kendimize göstermeliyiz. Kendinize çok iyi bakın sevgilerimle :)
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Kabul ve Kararlılık Terapisi, Mobbing, Aile Danışmanlığı, Çift Terapisi, Bilinçli Farkındalık Terapisi, Sanat Terapisi, Cinsel İşlev/İstek/Kimlik Sorunları, Depresyon, Öz Güven Eksikliği, Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları, Duygusal İlişki Problemleri

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?