Detaylı düşünmek beni yoruyor

02-01-2022 21:42

Bir şeyi düşündüğüm zaman örneğin bir şey yapacaksam o işin avantajlarını ve dezavantajlarını, şunu yaparsam böyle olur şöyle olur diye ister istemez en küçük detayına kadar düşünüyorum ve bu beni nedense yoruyor yani düşünmeye devam ettikçe kendimi zorluyormuşum gibi geliyor ve içim daralıyor.

Merhabalar, çok detaylı düşünme davranışı kimi zaman insanlara günlük hayatlarında yardımcı olsa da, kimi zaman da sizin yaşadığınız gibi insanların günlük yaşamında yorucu bir hale gelebilir. Mevcut probleminizin çok çeşitli sebepleri olabilir. Sebepleri sizinle konuşmadan bilemem. Fakat bu davranışın sürme nedenlerinden birisi size sağladığı fayda olabilir. Örneğin yaşamınız başka bir döneminde detaylı düşünme size yardımcı olduğu için, siz bu davranışı devam ettirmiş olabilirsiniz. Detaylı düşünme size pek çok avantaj sağladığı için de bu davranış, günlük hayatınızın bir parçası olup, yaşamınızın diğer yönlerine de etki etmiş olabilir. Dilerseniz, detaylı düşünme probleminiz için görüşmelere başlayıp, probleminize yönelik neler yapabileceğimizi konuşabiliriz ve sizinle beraber sorununuz için bir eylem planı oluşturabiliriz. İyi günler dilerim.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Depresyon, Panik Bozukluk, Yeme Bozuklukları, Kişilik Bozuklukları, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Öfke Kontrol Problemleri, Bağımlılık, Yas Danışmanlığı, Anksiyete (Kaygı) Problemleri

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?