İçimde sürekli bir umutsuzluk var

02-01-2022 20:50

Mezun olduğum bölümle ilgili işimi yapmak istemiyorum.Çoğunluğun evden çalışabildiği bu dönemde neden bu mesleği seçtim diye pişmanlık yaşıyorum. Ailemin baskısından ve anlayışsızlığından korkuyorum. Herkes ilerlemiş ben olduğum yerde sayıyorum sürekli. Nasıl bi yol izlemeli nerden başlamalıyım?

Merhabalar, bir kişi istemediği bir işi yapmak zorunda kaldığında çok çeşitli sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bunlardan birisi de pişmanlıktır. Pişmanlık sonucu bireyler zaman zaman kendilerine yönelik suçlayıcı ifadeler kullanabilir. Özellikle de eğer kendisini diğer kişilerle karşılaştırma yapıyorsa, yaptıkları mevcut durumu çözmekten ziyade sorunun devam etmesine yol açabilir. Nasıl bir yol izlenmesi gerektiği, aslında çok kolay bir şekilde tavsiye verilerek çözülecek bir durum değildir. Çünkü benim vereceğim tavsiye sizin hayatınıza uymayabilir veya tavsiyeler işe yararsa bu sefer siz hep tavsiye almak isteyebilirsiniz. Bu yüzden sizin kendi istekleriniz doğrultusunda bir plan yapılmalıdır. Dilerseniz, görüşmelere başlayarak sorununuza yönelik birlikte neler yapabileceğimize bakıp, sizinle beraber yaşamış olduğunuz sıkıntı için bir eylem planı oluşturabiliriz. İyi günler dilerim.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Depresyon, Panik Bozukluk, Yeme Bozuklukları, Kişilik Bozuklukları, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Öfke Kontrol Problemleri, Bağımlılık, Yas Danışmanlığı, Anksiyete (Kaygı) Problemleri

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?