Kalp krizi ölüm korkusu nefes kesilmesi

29-08-2022 12:29

Aniden nefesim kesiliyor korkuyorum ve bir ortama girince heyecanlanıyorum sürekli elimle kalbimi takip ediyorum nabzımı kontrol ediyorum çok heyecanlanıyorum lütfen yardımcı olur musunuz?

Merhabalar, detaylı bir inceleme yapmadan yaşadığınız problem hakkında net bir cevap vermemiz doğru olmamakla birlikte panik atak yaşadığınızı düşünüyoru. Panik atak sırasında birey yoğun kaygı ve korku sonucunda kalp hızlı hızlı atmaya, kaslar kasılmaya, vücut terlemeye ve vücudumuza odaklanmaya başlarız kimi zaman kalp krizi geçiriyorum kimi zaman delirmek üzereyim kimi zaman ise tüm gözler üstümde çılgınca davranışlar sergileyeceğim tarzında düşünceler eşlik etmektedir. Panik Atak yaşamda işlevselliği bozmuşsa Panik Bozukluk tanısı konabilir ve tedavisi Bilişsel Davranışçı psikoterapiler ile mümkündür. Seanslar her kişinin durumuna göre değişmekle birlikte ortalama 8-12 seans sürebilir ve seans süresi ortalama 40 dakikadır. terapilerde düşüne ve davranış üzerine çalışmalar yapılmaktadır.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Anksiyete (Kaygı) Problemleri, Panik Bozukluk, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Depresyon, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Trikotillomani

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?