Kendimi gerçekten kötü hissediyorum

26-03-2022 12:24

Yaklaşık 2 yıldır depresyon ve anksiyete bozukluğu tanısıyla tedavi görüyorum. Ancak şimdi ufak ufak kaygılarımın tekrar arttığını görüyorum. Bu konuda terapi almayı da çok düşündüm ama terapinin nasıl katkıları olabilir hiçbir fikrim yok. Kendimi ikna edemediğim için belki de bir türlü yönelemedim.

Merhaba. Aldığınız tedaviye ek olarak, terapide sizi kaygılandıran, bu kaygılarınızın artmasına neden olan durumları, bu durumlara dair düşüncelerinizi keşfedebiliriz. Duruma dair düşüncelerimiz, duruma yaptığımız atıflar çeşitli duyguların ortaya çıkmasına neden olur, bu duygular da davranışlarımızı şekillendirir. Dolayısıyla, öncelikle sizi kaygılandıran durumları fark etmeye yönelebilir, sonrasında sizde bu kaygıları ortaya çıkaran düşüncelerinizi keşfederek, bu düşünceleri birlikte inceleyebiliriz. Alternatif düşünce üretmeye yönelik çalışarak, işlevi olmayan düşünceleri, daha işlevsel olanlarla değiştirmek üzerine süreci planlayabiliriz. Terapinin size bu anlamda gerçekten katkı sağlayacağına içtenlikle inanıyorum. Sevgiler.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Anksiyete/Kaygı, İlişki Problemleri, Şema Terapi, Sosyal Fobi, Depresyon, Yaygın Kaygı Bozukluğu, Özgül Fobi, Agorafobi, Panik Bozukluk, İlişkisel Problemler, İletişim Problemleri, Güven Sorunları, Öfke Problemleri, Ayrılma/Boşanma, Sınav/Performans Kaygısı, Aile İçi Çatışma, Uyum Sorunları, Sağlık Kaygısı, Mesleki Danışmanlık

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?