Nasıl iyi hissedebilirim bilmiyorum

07-10-2022 17:23

Kendimi son 4 aydır hiçbir işe yaramıyormuş gibi hissediyorum. tam olarak doğru şeyler yaptığımı düşünmüyorum hep ikilem arasında kalıyorum kendimi doğruya yönlendiremiyorum. geçmişten kopamıyorum. geleceğe yön veremiyorum.

Merhabalar, Ben Psikolog İlkay Yılmaz. Oldukça uzun bir süredir kendinizi iyi hissetmediğinizi ve depresif belirtiler gösterdiğinizi anlıyorum. Kendinizi değersiz hissetmeniz, karar vermede güçlükler yaşamanız ve geçmişle ilgili bazı düşünceleri tekrarlı olarak düşünüyor olmanız muhtemelen yaşadığınız depresyon rahatsızlığından olabilir. Kendinizden dolayı değil; bu rahatsızlık sebebiyle kendimizi çok kötü hisseder ve bu belirtileri gösterebiliriz. Günlük aktivitelerinizi artırarak, bir profesyonelle konuşup bir terapi sürecine dahil olursanız bu belirtilerinizi kısa bir zamanda azaltabilirsiniz. Yaşadıklarınız çok normal ve her insanın hayatında en az bir kaç kez yaşadığı rahatsızlıklardır ve çözümü de işbirliği içinde çok kısa sürede gerçekleşir.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Bilişsel Davranışçı Terapi, Depresyon, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Travma Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB), Yeme Bozuklukları, Anksiyete (Kaygı) Problemleri, Fobiler

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?