Oğlum akran zorbalığına uğruyor

20-08-2022 14:13

Merhba,8 yaşında bir oğlum var, 2 yıldır bir arkadaşından zorbalık görüyor,bu arkadaşı hem sınıf hem de apartman arkadaşı.Oğlum onu artık görmek istemiyor, onun yaptıklarından dolayı çok ağlıyor ve maalesef öğretmeni de müdahale etmedi, Sizce sınıf ya da okul değişikliği yapmalı mıyım?

Merhabalar, öncelikle akran zorbalığın da buna maruz kalan çocuğun da mutlaka savunma mekanizmasında ve baş etme tutumlarının da çalışılması yönetilmesi gerekiyor. Bu durumda bazı değişiklikler yapılmalı tabiki ama içeriğindeki dinamikleri bilmeden doğrudan okul değişikliği öneremeyebiliriz. Dilerseniz görüşme yaparak durumu çözüme kavuşturabiliriz. Sevgiler.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Meslekte 10 Yıllık Deneyim, Çocuklarda Terapi ve Danışmanlık, Aile Danışmanlığı, Çocuk ve Ebeveyn İlişkisi, Ergenlik Dönemi, Çocuklarda Uyku, 2 Yaş Sendromu, İletişim Problemleri, Öz Güven Eksikliği, Kardeş Kıskançlığı, Tuvalet Eğitimi, Çocuklarda Öfke, Çocuklarda Davranış Problemleri, Hamilelik ve Lohusa, Boşanmanın Çocuklar Üzerindeki Etkileri, Çocuklarda Kaygı

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?