Özgüven

26-06-2021 02:14

Özgüven eksikliğimden dolayı bazı ortamlarda kendimi iyi hissetmiyorum. Giydiğim kıyafetlerin bana yakışmadığını düşünüyorum, duruşum iyi değil. İnsanlarla iletişim kurarken çok gergin oluyorum ve ne diyeceğimi bilemiyorum.

Merhaba; ben klinik psikolog Nusret KOÇ.Kendiniz ve insanlarla ilişkinizde yaşadığınız memnuniyetsizlikten bahsediyorsunuz. Birilerine onların hoşuna gitmeyecek bir şeyler söyleyebilmek için kabul görmeye yoğun bir ihtiyaç duymamak gerekir. Buna aynı zamanda özgüven de denir. Beğenilmeme kaygısının yanında kendinizi beğenmeyen bir yönünüz var. Özgüven beğenilme, kabul görme ve sevilmeyle ilişkili olduğu gibi, kendimizi sevmekle de ilgilidir. Terapide özgüveni onarmak ve destekleyici bir ilişki sağlamak büyük oranda rahatlama sağlar. Böylece yaşanabilir hayat, değerli bir kendilik, seven diğerleri mümkün olabilir. Ortalama 10-15 seanslık bir terapi önemli bir değişim sağlar. Esenlikler dilerim.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Psikanalitik/Psikodinamik Terapi, Çift ve İlişki Terapisi, Kıskançlık ve Güvensizlik, Aldatma Aldatılma, Cinsel Sorunlar, Ayrılık ve Terkedilme ile Başetme, Depresyon, Obsesif (Takıntı) ve Kompulsif Bozukluk, Borderline-Bipolar Bozukluk-Manik Depresif, Narsistik Kişilik, Panik Atak-Anksiyete-Sosyal Fobi, Öfke Kontrolü, Öz Güven, Bağımlılık(Alkol-Madde-Kumar.., Travma (Kayıp ve Yas)

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?