Sınav Kaygısı

27-03-2021 23:19

ben 8. sınıf öğrencisiyim ve LGS sınavına hazırlanıyorum. Bununla ilgili yoğun kaygılarım var. Kaygılarımla nasıl başa çıkacağımı bilmiyorum. durup dururken LGS aklıma geliyor ve "2 ay kaldı, ne yapacağım ben?" diye strese girip ağlamaya başlıyorum. lütfen bana yardımcı olun. şimdiden teşekkürler.

Merhaba, Sınava hazırlık süreci bazen sınavın kendisinden daha zor ve yorucu bir süreç olabilir. Sınav kaygınla baş etmek için kaygılandığın anda aklından geçen düşüncelerini yazarak ve karşısına da bunlar için üretebileceğin alternatifleri örneğin başka bir arkadaşın sana bu cümleleri kursaydı ona nasıl cevap verebilirdin şeklinde yazabilirsin veya bir Psikologtan bu süreçte destek alabilirsin. Sınavında çok başarılar diliyorum, sevgiler.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Bilişsel Davranışçı Terapiler, Aile Danışmanlığı, Çift Danışmanlığı, Flört Şiddeti, Ergenlik Dönemi, Panik Bozukluk, Özgül Fobiler, Sınav Kaygısı, Kişilik Bozuklukları, Dikkat Dağınıklığı ve Hiperaktivite Bozukluğu, Alkol ve Madde Kullanım Bozuklukları, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Öfke Kontrolü, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Kayıp ve Yas, Mindfulness, Yaygın Kaygı Bozukluğu, Cinsel Kimlik, Sosyal Fobi, Yeme Bozuklukları, Therapy in English

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?