Uyku Problemi, takıntı

06-12-2020 15:39

Geceleri yatağımda iken yan döndüğümde arkamda biri varmış gibi hissediyorum ve kendimi rahatlatmak için arkamı dönüp bakıyorum bu bir döngü şeklinde devam ediyor. Bazen geceleri sessiz ve karanlık bir sokakta yürürken de arkamda biri var mı diye kontrol ediyorum.

Arkanızda biri varmış ya da takip edilmeniz ile ilgili düşünceler sürekli, rahatsızlık verici ve kontrol edilemeyen düşünceler mi? Arkanızda biri olduğu düşüncesinin gerçekçi olmadığından emin olsanız bile bu düşünceyi yok saymaya çalıştığınızda düşünceler geri geliyor mu? Yanıt için önemli olan bu tarz düşüncelerin varlığının sizde ne düzeyde kaygı yarattığı. Yoğun kaygı yaşıyorsanız ve bu kaygıdan kurtulmak için ritüel şeklinde katı davranışlar sergiliyorsanız; örneğin yattığınızda arkanızda biri olup olmadığını uyku kalitenizi bozacak kadar sık kontrol ediyorsanız desteğe başvurmayı düşünebilirsiniz.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

ISST Uluslararası Şema Terapi Birliği, Şema Psikoterapisti, Şema Terapi, Mod Terapi, Kişilerarası Nörobiyoloji, Bilişsel Davranışçı Terapi, Mindfulness, Kısa Süreli Terapi, Çözüm Odaklı Terapi, Kaygı Bozuklukları, Depresif Bozukluklar, Kriz ve Travma, Şiddetsiz İletişim, Duygusal İlişkilerde Çatışmalar, Stres Yönetimi

Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?