Yaşadığım sorun nedir ?

11-12-2019 13:23

yaklaşık 3 yıldır geçmişte yaşadığım olayları kendime istemsiz bir şekilde hatırlatıp sinirleniyorum içimde geçmeyen bir öfke ve intikam arzusu var sanki o ana geri dönüyorum benim bu yaşadığım şey tam olarak nedir ? ve ben nasıl iyileşebilirim bu düşüncelerden nasıl kurtulabilirim ?

Merhabalar, sizi yeterince tanımadan probleminizi tespit etmek kolay olmayabilir. Yaşadığınız kötü olaylar sizi tekrar tekrar bu olumsuz düşüncelere itmiş ve bir süre sonra bu düşüncelerle cok uzun süre meşgul olmak geleceğe bakmanızın önünde bir engel oluşturmuş olabilir. Bilişsel davranışçı yönelimli bir psikolog olarak biz bu duruma "olumsuz otomatik düşünceler" diyoruz. Bu düşüncelerinizin ne olduğunu ve hangi durumlarda ortaya çıktığını keşfetmeniz değişim adına yararınıza olabilir.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Bireysel Terapi, Panik Atak, Depresyon, Panik Bozukluk ve Agorafobi, Stres ve Kaygı Bozuklukları, Sosyal Kaygı, Eğitim danışmanlığı, Kariyer planlama, Mobbing, Çalışma Psikolojisi, OKB, Anne Baba Tutumları, Otizm, Özgül Öğrenme Güçlüğü, Down Sendromu, Bedensel Engelli Psikolojisi, Çocuklarda Davranış Değiştirme, Öfke Kontrolü, Erteleme, Travma Sonrası Stres Bozuklukları, Baş etme, Çocuk ve Ergen Psikolojisi, Negatif düşünce ve davranışlar, Bilişsel Terapi, Davranışçı Terapi

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?