Yaşadığım sorun nedir ?

11.12.2019 13:23

yaklaşık 3 yıldır geçmişte yaşadığım olayları kendime istemsiz bir şekilde hatırlatıp sinirleniyorum içimde geçmeyen bir öfke ve intikam arzusu var sanki o ana geri dönüyorum benim bu yaşadığım şey tam olarak nedir ? ve ben nasıl iyileşebilirim bu düşüncelerden nasıl kurtulabilirim ?


Rumuz: Ali Kategori: Kendimi İyi Hissetmiyorum


Psikolog Lütfiye Aslan Cevabı:


Merhabalar, sizi yeterince tanımadan probleminizi tespit etmek kolay olmayabilir. Yaşadığınız kötü olaylar sizi tekrar tekrar bu olumsuz düşüncelere itmiş ve bir süre sonra bu düşüncelerle cok uzun süre meşgul olmak geleceğe bakmanızın önünde bir engel oluşturmuş olabilir. Bilişsel davranışçı yönelimli bir psikolog olarak biz bu duruma "olumsuz otomatik düşünceler" diyoruz. Bu düşüncelerinizin ne olduğunu ve hangi durumlarda ortaya çıktığını keşfetmeniz değişim adına yararınıza olabilir.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Bireysel Terapi, Depresyon, Panik Bozukluk ve Agorafobi, Sosyal Kaygı, Eğitim danışmanlığı, Kariyer planlama, Mobbing, Çalışma Psikolojisi, OKB, Anne Baba Tutumları, Tuvalet Eğitimi, Çocuklarda Davranış Değiştirme, Stres ve Kaygı Bozuklukları, Öfke Kontrolü, Erteleme, Travma, Baş etme, Çocuk ve Ergen Psikolojisi, Negatif düşünce ve davranışlar, Bilişsel Terapi, Davranışçı Terapi, Ergenlik psikolojisi, Engelli Psikolojisi

Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?