kendi parcami kaybetmis gibi hissediyorum

21-08-2020 16:29

Empati,benzerliğimiz,önyargisiz yaklaşımımız,duygularimizi derinden hissetmemiz onu benim icin cok ozel yapiyordu.Girdigi bunalim bu dinamiklere zarar verdi. Benden ayrildi.Bir parcami kaybetmis gibi hissediyorum, gun icinde bir anda aglayabiliyorum, cok savunmasiz hissediyorum.Ne yapmalıyım?

Bu kadar çok değer verdiğiniz, ilişkinize anlam yüklediğiniz birinin bir anda hayatınızdan çıkması gerçekten çok üzücü ve zor bir durum... Hayatımızda bizim için önemli olan şeyleri kaybettiğimizde insanlar olarak yas tutarız ve bu olağan bir durumdur. Siz de kendiniz için çok değerli olan sevgilinizi kaybetmişsiniz ve aslında onun yasını tutuyor olabilirsiniz. Her insan yasını kendi istediği şekilde yaşayabilmelidir. Ağlamanız, savunmasız hissetmeniz ve bir parçanızı kaybetmiş hissine kapılmanız bu yası nasıl tuttuğunuzu gösteriyor olabilir. Kendinizi bu olumsuz duygulardan sıyırmaya çalışmak yerine kendinize zaman vermeyi, bu ayrılığın olduğunu kabullenip yüzleşmeyi, bununla ilgili her türlü olumlu ve olumsuz duygularınızı yaşayabileceğiniz bir alan yaratmayı ve bu duygularınızı dışarı vurmayı deneyebilirsiniz. Bütün bunları yaparken sosyal çevrenizin, yakın arkadaşlarınızın ve ailenizin desteğini almak da iyi olabilir.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Çocuk ve Ergen Psikolojisi, Çocuk ve Ergen Psikoterapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Aile Terapisi, Ebeveyn Danışmanlığı, Davranım Bozukluğu, Karşıt Gelme Bozukluğu, Obsesif Kompülsif Bozukluk, Sosyal Kaygı, Kaygı, Anksiyete, Depresyon, Sınav kaygısı, Ebeveyn-Çocuk İlişkileri, Ebeveyn-Çocuk İletişimi, Ergenlik Sorunları, Ergenlik Çatışmaları, İletişim Çatışmaları, Özgüven Eksikliği, Sosyal Beceri Kazanma

Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?