• Depresyon
 • Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları
 • Kişilik Bozuklukları
 • Duygusal İlişki Problemleri
 • Aile Danışmanlığı
Klinik Psikolog Bilal Karakaya MEŞGUL
EĞİTİM BİLGİSİ

2020

Yüksek Lisans

Üsküdar Üniversitesi

Klinik Psikoloji


2014

Lisans

İstanbul Üniversitesi

Psikoloji


Bilal Karakaya

Klinik Psikolog
 • 1 Yıllık üye
 • 1227 seans
 • 377 danışan
 • 48 yorum
 • 5 puan

38,79$ Görüntülü 45 dk./ Sesli Görüşme 45 dk./ Mesajlaşma 45 dk./ Çift Terapisi/ 3 Adet Seans Paketi (%5 İndirimli)/ 5 Adet Seans Paketi (%12 İndirimli)/ 10 Adet Seans Paketi (%20 İndirimli)

Bilal Karakaya, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlam��ştır. 2020 yılında, Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji programını bitirerek Klinik Psikolog unvanı almaya hak kazanmıştır. Yüksek lisans tezi, “Mizahın İlişkiler Üzerindeki Etkisi” konusu üzerinedir.

Karakaya, devlet hastanelerinde ve özel kurumlarda psikolog olarak çalışmış ve stajlar yapmıştır. Uzun yıllar özel gereksinimli çocuk ve ailelerine psikolojik destek vermiştir. Yol Psikoloji adıyla kendi kliniğinde danışanları ile görüşmeler yapmaktadır.

Akademik eğitimi devam ederken tiyatro oyunculuğu ve yazarlığı, sinema filmi değerlendirmeleri yapmıştır. Çeşitli gazete ve dergilerde kültür sanat yazıları yayınlanmıştır. Psikolojik desteğin, toplumun her kesiminden insana ulaşması adına sosyal sorumluluk projelerine katılmıştır. Bu sayede psikolojinin diğer bilim ve sanat dallarıyla olan ilişkisini inceleme ve gözleme imkanı bulmuştur. Sahne oyuncularının psikolojik farklılıkları konusunda çalışmalar yapmıştır.

2014 yılından bu yana profesyonel olarak; yetişkin danışanları ile psikoterapi süreci yürütmektedir.

Uzmanlık alanını nitelikli kılmak adına; Bilişsel Davranışçı Terapi, Varoluşçu Terapi, Grup Terapisi, Sanat Terapisi, Mizaç-Karakter-Kişilik konularında eğitim ve toplantılara katılmıştır. Aile Danışmanlığı eğitimini Üsküdar Üniversitesi Aile Merkezinde almıştır.

Doğa gezilerinden, motosiklet kullanmaktan ve bilgisayar oyunları oynamaktan keyif almaktadır.

Bilal Karakaya, Evimdeki Psikolog bünyesinde sizlere hizmet sunmaktan memnuniyet duymaktadır.

“Ben bir insanım ve insani hiçbir şey bana yabancı değildir.” Terentius

Depresyon

Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları

Kişilik Bozuklukları

Duygusal İlişki Problemleri

Aile Danışmanlığı

Alkol-Madde-İlişki Bağımlılığı

2024, Şubat

Gri Cevher - Prof. Dr. Gökben Hızlı Sayar - Öfke Kontrolü Öfke Kontrolü Teknikleri

2024, Mart

İstanbul Üniversitesi, SEM - Oyun Terapisi Eğitmen Eğitimi Oyun Terapisi

2023, Aralık

Gri Cevher - Prof. Dr. Gökben Hızlı Sayar - Psikoterapide Kartlar ve Fotoğrafların Kullanımı Terapide Kartlar ve Fotoğraflar

2022, Haziran

İstanbul/Üsküdar Üniversitesi - Aile Danışmanlığı Aile Danışmanlığı

2022

Türkiye/İstanbul/Ares Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi - Klinik Görüşme Teknikleri Eğitimi - Klinik Görüşme Teknikleri

2022

Türkiye/İstanbul/Ares Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi - Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi - Bilişsel Davranışçı Terapi

2014

Türkiye/İstanbul/ DTMM Derneği - Dokuz Tip Mizaç Modeli Eğitimi - Dokuz Tip Mizaç Modeli

2013

Türkiye/İstanbul/Psikoloji Akademisi - Kaygı Bozukluklarında Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Eğitimi - Kaygı Bozukluklarında Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT)

2012

Türkiye/Antalya/Gençlik Ve Spor Bakanlığı - Lider Gençlik Sinema Kampı - Sinema

2007

Türkiye/İstanbul/Bilim Sanat Felsefe Akademisi - Gazetecilik Okulu - Gazetecilik ve Röportaj Teknikleri

Danışmanlık Ücretleri

Görüntülü 45 dk.

38,79 USD

45 Dakikalık Görüntülü Hizmet

Sesli Görüşme 45 dk.

38,79 USD

45 Dakikalık Sesli Görüşme Hizmeti

Mesajlaşma 45 dk.

38,79 USD

45 Dakikalık Mesajlaşma Seans Hizmeti

Çift Terapisi

58,19 USD

Çift Terapisi

3 Adet Seans Paketi (%5 İndirimli)

110,56 USD

3 Adet Seans Paketi

5 Adet Seans Paketi (%12 İndirimli)

170,69 USD

5 Adet Seans Paketi

10 Adet Seans Paketi (%20 İndirimli)

310,32 USD

10 Adet Seans Paketi

Bilal Karakaya Danışan Yorumları

deniz

8 Mayıs 2024 Çarşamba 22:00

Bir süredir Bilal Bey ile çok verimli görüşmeler yapıyoruz. hayatıma pozitif ve ufuk açıcı etkileri oldu. Teşekkür ederim bir kez daha.


Emine

18 Mart 2024 Pazartesi 16:28

Bundan önce çok terapi aldım ama Bilal hocamla konuşmalarımız sohbet havasında ilerliyor kendimi olduğum gibi ifade edebiliyorum ve bana görmediğim noktaları gösteriyor çok teşekkür ederim


Işıl

21 Ocak 2024 Pazar 19:10

Başarılı ve faydalı bir görüşme oldu.


Işıl

21 Ocak 2024 Pazar 19:09

Özverili, işini seven, başarılı biriyle çalışmak mutluluk vericiydi. Yüzyüze görüşmüş kadar olumlu sonuçlar aldım. Herkese tavsiye ederim


zeynep

20 Ocak 2024 Cumartesi 15:42

Bilal Hocamla böylesine keyifli hissettiren bir yolculuğa çıktığım için çok rahatlamış hissettiğimi söylemek isterim. İnsanın gerçekten kendini anlayan birisine ihtiyacı var ve Bilal Hoca bunu o kadar güzel hissettiriyor ki. Kalıpların dışında kendinizi rahatlıkla ifade edebileceğiniz ve içinizden geldiği gibi konuşabileceğiniz şahane bir yol arkadaşı, çok çok teşekkür ediyorum


Merve

11 Ocak 2024 Perşembe 23:17

Bilal Bey ile terapi sürecim çok verimli geçti. Samimiyeti ve verdiği güvenle kendimi kolaylıkla ifade edebilmem için rahat bir alan açtı. Bir terapi süreci için bunun çok kıymetli olduğunu düşünüyorum. Kendimde sorun gördüğüm her konuyu kolaylıkla çözebilmem için farkındalığımı arttırdı. Görüşme planlamanızı tavsiye ederim.


Gmz

7 Ocak 2024 Pazar 10:42

Çok uzun zamandır Bilal hocamın danışanıyım. Onun için sayfalarca yazsam da tam anlatamıcam sanırım. Ama kimsenin sizi anlamadığı, ne yapacağınızı bilmediğiniz, her şeyin kötü gittiği bir dönemde eğer sizi anlayacak, kendinizi iyi hissetirecek bir yol arkadaşı, bir danışman arıyorsanız gerçekten daha iyisi yok. Onun sayesinde gerçek anlamda farkındalığım arttı. Önceden nasıl olur, nasıl böyle şeyler yaparım dediğim şeylerin sebebini, temelini hocamın sayesinde buldum. Hiç kimsenin beni anlamadığını düşündüğüm zamanlarda beni anladığı, bana delirmediğimi hissettirdiği için ayrıca kendisine teşekkür ederim. Aldığım kararları uygulamada bile ailemden biri gibi arkadamda durup destek olması, beni motive etmesi o kadar kıymetli ki… Gerçekten psikolog arayışında olup Bilal hocama denk gelen herkes çok şanslı . Ben de en şanslılardanım çünkü daha çok uzun yıllar , yollar olacak birlikte🙏 Ayrıca lütfen bir seansta hocamdan mucizeler beklemeyin. En azından birkaç seansta sizi tanımasını bekleyin ve inanamayacağınız farkındalıklara hazır olun..


gurkan1903

2 Ocak 2024 Salı 18:01

Bilal Hocam ile yaklaşık 2-3 aydır tanışıyoruz ve 2-3 ayda bana çok fazla artısı olduğunu dürüstlükle söyleyebilirim. İlk defa psikolog ile görüşmediğim için tam olarak beklentilerimi veya karşılık alıp alamayacağımı 1-2 görüşmeden sonra görmek zor olmadı. İlk görüşmeden itibaren kendisinin bana vermiş olduğu güven ile birlikte birçok seansı birlikte tamamladık. Sorunlarımın adım adım çözülmesine yardımcı olurken aynı zamanda da bana mentörlük yapabileceğini inandığım için görüşmelere uzun bir süre devam etmek istiyorum. Kendisini dürüstlüğünden, samimiyetinden ve anlayışından dolayı ekstra tebrik etmek istiyorum. Durumun zor olduğu yerlerde zor, yorum yapamayacağı yerlerde veya cevabını veremeyeceği yerlerde bunu dürüstlükle söylemesi tam olarak benim beklediğim şeydi. Kendisi sorduğu sorular, dinlemesi ve analizleri ile haketmiş olduğunuz danışan değerini sonuna kadar size hissettirecektir. Ek olarak, yapmış olduğu mesleği severek yaptığından dolayı bunu size çok güzel hissettiriyor. İşini seven birisi, siz istediğiniz sürece, yeterince açık olduğunuz sürece size destek olacaktır. Yorum yaparken bir parantez de hocama açıp "iyi ki varsınız, iyi ki tanışmışız hocam" demek istiyorum :) Sevgilerimle.


sezgin

3 Kasım 2023 Cuma 00:41

Görüşmeler dost canlısı olarak ama psikolog dikkatinde geçiyor. Gayet verimli buluyorum, daha fazla verim elde edemezdim diye düşünüyorum.


Samed

23 Temmuz 2023 Pazar 18:12

Görüsmeler cok cok iyi geciyor!


Samed

23 Temmuz 2023 Pazar 18:11

Cok verimli geciyor


Samed

23 Temmuz 2023 Pazar 18:10

Yazilacak okadar iyi seyler varki, ama ben özet geceyim. Bilal beyi tanidigima cok mutluyum nitekim her görüsmemiz cok verimli ve her görüsmeye cok motiveli bir sekilde katiliyorum. Bazi acil durumlarda spontan seanslari kabul ettigi icin cok tesekkür ediyorum. Kendinize iyi birsey yapmak istiyorsaniz kesinlikle Bilal bey ile görüsme planlayin!


Gmz

11 Temmuz 2023 Salı 23:29

Bilal Hocam için ne yazsam eksik kalcak sanırım. Ama beni gerçekten anlayacak , yargılamadan dinleyecek ve her yorumunda nokta atışı yapacak bir psikolog arayışındayken uzun araştırmalarım sonucu hocamı buldum. İlk konuşmadan o güzel enerjisi size geçiyor zaten. Karşınızda sizi yargılamadan her şeyi anlatabileceğiniz bir insanın olması o kadar büyük bir şans ki … Bilal hocama en sıkıntılı şeyleri bile gülerek anlatabiliyorum. Çünkü o güven ve rahatlığı fazlasıyla veriyor. Ayrıca Her yorumu o kadar değerli ve olaylara o kadar doğru yerlerden bakıyor ki resmen aydınlanma yaşıyorsunuz. Tek sıkıntı seansın hızlıca geçmesi sanırım :) Çok sanslıyım bu kadar iyi bi yol arkadaşına denk geldiğim için. İyi ki yollarımız kesişmiş🙏


Mavi kuş

8 Temmuz 2023 Cumartesi 12:35

Sevgili Bilal bey insana kendini anlaşılmış hissettiriyor ki bu dönemde benim en çok aradığım şey buydu.Sizi dinlerken kendinizi çok rahat hissediyorsunuz,güven veriyor ve böylelikle yüzleşmekten korktuğunuz şeyleri bile anlatırken buluyorsunuz kendinizi.Bunun için teşekkür ediyorum.


cemil

6 Haziran 2023 Salı 21:28

Bilal hocam benim için çok değerli bir insan.İçinde bulunduğum bu zorlu süreçte anlaşılma hissininin verdiği zevki tüm samimiyeti ve yardımseverliğiyle doruklarına kadar tatmamı sağlayan alanında çok başarılı bir psikolog.İyiki onun danışanıyım ve onu seçmişim diyorum.Umarım daha nice seanslarımız olur kendisiyle.


Atiye

15 Mayıs 2023 Pazartesi 23:24

Bilal Bey'e beni dikkatli bir şekilde dinlediği ve anladığı için teşekkür ederim. Görüşmeler çok güzel ilerliyor. Kendimi rahat ifade edebiliyorum. İnsanın, kimsenin onu anlayamayacağını düşündüğü zamanlarda birinin onu bu şekilde dinlemesi ve anlaması çok güzel.


ayse

5 Mayıs 2023 Cuma 15:08

Bilal Bey ile yolum kesiştiği içn çok ama çok şanslı hissediyorum kendimi


Ebru

2 Nisan 2023 Pazar 23:09

Bilal Hocayla ilk mesajlaşma ile terapiye başladım mesajlaşma ile bana iyi geldiyse kendimi daha detaylı anlatabilmek için sesli görüşmeye geçtim. Herkese göre değişir lakin Bilal Hocayla görüşmek bana iyi geliyor:) Her şey için teşekkürler.


ayse

22 Şubat 2023 Çarşamba 17:54

Bilal Bey için ne söylesem ne kadar teşekkür etsem azdır . içiniz rahat olsun


Yağmur

21 Şubat 2023 Salı 21:05

Bilal Bey’le terapi sürecinde yol arkadaşlığı yapmak hakkındaki düşünce ve duygularımı yazmam, hem aktarmak istediklerimi yapabileceğim en kapsamlı şekle büründürene dek beklemek istediğim için, hem de bir miktar tembel bir bünyeye sahip olduğum için yaklaşık iki ay ve sekiz seanslık bir zaman aldı, sonunda buradayım ve yazıyorum. Yazmamın üç sebebi var. Birincisi, terapi sürecimizi kendi cümlelerimle yeniden gözden geçirmek istiyor oluşum. İkincisi, Bilal Bey’e seanslarda yaptığım geri bildirimlerin daha derli toplu ve somut versiyonunu sunmak istiyor oluşum (eh, söz uçar yazı kalır, malum). Üçüncüsü –ve bence en önemlisi- bir ihtimal bu cümleleri okuyan potansiyel yahut mevcut danışanlara, terapi yapmak yahut Bilal Bey’le terapi yapmak hakkında merak ettikleri ya da soru işaretleri olan herkese, naçizane bir perspektif sunmak istiyor oluşum. Zira Bilal Bey’le terapiye başlamadan evvel online terapi tecrübesine sahip değildim, şüphelerim vardı, yorgundum ve diğer insanların tecrübelerini okuma ihtiyacında hissetmiş, pek azından fayda görebilmiştim. Umarım benim düşüncelerim bir nebze de olsa faydalı olur. Belirli bir psikologla paylaşılan terapi sürecinin danışandan ayrı değerlendirilemeyeceğini düşündüğüm için, kendimden ve beni bu noktaya getiren süreçten kısa bir şekilde bahsetmeyi tercih edeceğimdir. Şimdi ben, halihazırda bir senelik başka bir terapi geçmişine sahip, kendini verimli bir iyileşme sürecinde hissetmediğini fark eden ve çareyi bir başka terapi sürecine başvurmakta bulan, bu esnada nispeten yeni bir çevreye ayak uydurmaya çalışan ve çokça zorlanan bir kadınım. İş ve aile ortamlarımdaki anlayışsızlıklar, önyargılar, dışlanmalar ve ötekileştirmelerin yükselmeye başladığı noktada terapi almaya başlamış, canıma tak ettiği noktada dibi görmüş, yorucu çabalar sonrasında düzlüğe çıkmayı becerdikten sonra nihayet yükselme ve iyileşme isteğini hissetmiş olarak, yeni bir sayfa açmaya ve bu sayfaya da yeni bir psikologla girizgah yapmaya karar vermiştim. Yaşadığım yer küçük ve sakin bir yer olduğu için fazla bir opsiyona sahip değildim, çekincelerimin sesini kısıp online terapiye başvurmaya karar verdim. İnternetten alışveriş yapıyormuşçasına psikolog profili incelemek epey abes kaçmakla beraber, bu metodun pratikliğine ve beni gibi zamanı azalan ve yorgun birine sağladığı fiziksel avantajlara tutundum ve Bilal Bey’in profilini okumayı bitirdiğim saniyede kendisine yaşadığım hemen her şeyi bir paragrafa sıkıştırıp ilettim. Birçok psikoloğun yaptığı -ve benim de her zaman garip bulduğum gibi- kendinden üçüncü şahıs olarak bahsetmemesi, psikolog kimliğinden öte olan insani kimliğine dair ipuçları vermesi, danışan-terapist ilişkisini “yol arkadaşlığı” konseptine oturtmuş bir yöntemi olması, yüksek lisans tezinin mizahla ilişkiler arasındaki korelasyonu kapsaması (okumanızı tavsiye ederim, erişime açık) ve de “insani olan hiçbir şeyin yabancı olmayışı”nı benimsemesi, bana, “Evet, sanırım buldum” dedirtmişti ve hiç tereddüt etmemiştim. Çok kısa bir süre sonra bana dönüş yaptı ve birbirimizi tanımaya başladık. Kendimi defalarca baştan anlatmak zorunda hisseden biri olarak bundan bıktığımı açıkça belirttiğimde bana sadece “ O halde sondan başlayalım” dedi. Bu benim hazırlıklı olduğum bir cevap olmamakla beraber, kendimi ilk defa uyum sağlaması gereken değil de kendisine uyum sağlanan bir insan gibi hissettiğimi vurgulamak isterim. Zira danışan biri olarak, rutin akışta insanlara uyum sağlayamadığım için terapideyim zaten; terapide de bana bu görevin yüklenmemesi gerekiyordu ve Bilal Bey bu gerekliliğe çok hassas bir yaklaşım sergiledi. Zaman geçtikçe, kendimi hiç de başa dönmenin stresini yaşamadan anlatmaya başladığımı gördüm ve bu iyi hissettirdi. Bir uzmanın bazen kendinde hak görebileceği ya da yaklaşım olarak benimseyeceği şekilde, danışanının “haritasını çıkarmak”tan ziyade, danışanının kendi haritasına dalıp onu anlamaya çalışmak isteyen, buna zaman ayıran ve emek harcayan, hakkını da veren bir psikolog Bilal Bey. Bağlam ya da gündem dışı olsa dahi sunulan her bilgiyi, ilerleyen zamanlarda önemli noktalara işaret edeceğini bilerek muhafaza ediyor ve bu bilgiyi işleme sürecinde çok atik davranabiliyor. Ona danışmamda etkili olan insaniyet tarafını gerçekten aktif olarak yaşadığını ve yaşattığını da deneyimledim, zira beni içinde bulunduğum hiçbir koşulla yahut yaptığım hiçbir seçimle yargılamadı ve sadece dinlemeye, anlamaya, anlatmaya yönelik sakin patikalar takip etti. Aklıma gelen her düşünceyi ve hissi dilime aktarabilmemi onun bu yaklaşımına borçlu olduğumu söyleyebilirim, zira genelde içe dönük ve hislerini belli etmeyi tercih etmeyen biriyim. Bu yönüyle Bilal Bey ile ilerletilen terapi süreci, ferahlatıcı bir soluklanma istasyonu gibi. Şeffaf kalmanın çekince yaratmadığı, aksine, fayda sağladığı bir düzlem burası da. Yaşamış ve yaşamakta olduğum zorlayıcı durumların, acı tat bırakan deneyimlerin ve ileride beni atıl bırakabilecek potansiyel sıkıntıların aslında ne kadar doğal ve insani olduğunu, her birimiz bunu biricik şekilde yaşasak da ortak bir kulvarda buluşabileceğimiz kadar da insaniyet barındırdığını, bunun karşısında sakin olmanın, sakin kalmanın gözde büyütüldüğü kadar zor olmadığını ve bazen doğru cevapların basit cevaplar olduğunu anlamamı, kabul etmemi –ve de en önemli kısım burası,- uygulamamı sağladığı için Bilal Bey’le deneyimlediğimiz terapi süreci beni iyileştirdi ve iyileştirmeye de devam ediyor. Her ne kadar iyileşmeyi istese de aynı zamanda buna direnen, konfor alanından çıkmakta zorlanan yapımı, ağırlık yapan kalkanımı indirmeye ve daha makul yollarla kendimi koruyacak muhafaza yapısını oluşturmaya yönelik bir motivasyonda hissetmeye inandırdı. En sıkıldığım, en korktuğum, en çekindiğim bağlamlarda bile bir parça daha kendim olabiliyor ve karşı karşıya kaldığım menfi durumlarda sakinliğimi koruyabiliyor, kendi kendime tutunabiliyorum. Bastırdığım hislerimi yüzeye çıkarıp onlara sarılmayı deneme cesaretini bu terapi sürecimde buldum, huzurluyum. Bu güzel hisler tam zamanlı mesai yapmıyor maalesef, zira hiç kimse için hayat böyle çalışmıyor zaten, ama istediğimde yapabileceğimi biliyor olmak kendime olan güvenimi ve öncesinde hep eksik kalan özşefkatimi tazeliyor. Bilal Bey kendime yönelik olarak yaptığım yargısız infazlara, duygusal/fiziksel şiddete ve haksız suçlamalara son verebilme noktamın var olduğunu bana gösterdi ve bu noktayı keşfetme yolumda bana yoldaşlık yapıyor. Henüz çok büyük ilerlemeler kat ettiğim söylenemez –yavaş biriyimdir-, ama duraksamalarım, gerilemelerim onunla bir terapi sürecine girdiğimden bu yana net olarak hissedilebilir biçimde azaldı ve gerçekleştirmekten yoksun olduğum çok basit ve gündelik sorumlulukları daha büyük oranda yerine getirebilmeye başladım geçtiğimiz iki aylık süreçte. Terapi süreci, bence, insanın kendisini keşfe çıkması, kendisini bir nevi ameliyata alması ve özüne erişene dek derinlere inmesini kapsayan, çok yoğun ve hassas bir süreç. Bir mayın tarlasından tek parça halinde çıkmaya çalışmaya benzediği oluyor, ama Bilal Bey, o tarlaya dalmadan evvel onun etrafında dolaşıp yapısını anlamaya, işe yarar bir strateji geliştirmeye ve gözlemlediklerini danışanına aktarmaya eğilimli bir psikolog olduğu için, oradan çıkabileceğinize inanarak kendinizi keşfediyorsunuz. Bu farkındalığın insana verdiği sakinlik, huzur, sabır ve motivasyon çok enderdir, ve bu enderliği yaşayabildiğim için mutlu ve sağlıklı hissediyorum, ve bıraksam sayfalarca süreceğini bildiğim düşüncelerimi burada sonlandırıyorum.


özgür

16 Ocak 2023 Pazartesi 15:29

Duygularım ve düşüncelerim bir kaos halindeyken Bilal Bey ile tanıştım. Hangi yolun benim için iyi olduğunu bilmediğim bir rotaya doğru adım attım. Önce dinginleştim, sonra ağladım; biraz güldüm, çokça benimsedim. İyi ve kötü ne varsa kabullenmeye çalışıyorum artık. Daha huzurlu, daha aktif hissediyorum. Geçmişi geçmişte bıraktım onun sayesinde. Tüm yaşanmışlıklara saygı ve pozitif bakış açısıyla selam vermeme destek olduğu için kendisine çok teşekkür ediyorum. Ruhumu beslemek, düşüncelerimi arındırmak ve huzurlu olmak için hayat yolu boyunca danışmanım olmasını isterim. Her şey için çok teşekkür ederim Bilal Bey.


Yağmur

28 Aralık 2022 Çarşamba 21:37

Sevgili Bilal Hocam, Terapiye başlarken aklımdan, ruhuma kadar derinleşen bir karmaşa içindeydim. Hayatımda daha önce varlığını bile bilmediğim birisine; hislerimi, düşüncelerimi, bazen kendime bile hatırlatmak istemediğim gerçekleri hatta kaçtıklarımı tüm gerçekliğiyle aktarma fikri zor ve yoğun duygular barındırıyordu. Fakat bu zorluğu öylesine güzel hafiflettiniz ki ve bunu kendinizi hiç kasmadan, olduğunuz kişiden ödün vermeden, görüşmelerin akışı hiç bozulmadan, beni güvende ve rahat hissettirerek yaptınız. Ben tam anlamıyla bendim ve kendim olmaktan hiç sıkılmadım. Siz de tam anlamıyla kendinizdiniz ve süreç içinde bu benim için çok önemliydi. Çünkü; sadece anlatmak değil, karşında ki kişi tarafından anlaşılmak, anlaşıldığını hissetmek basit gibi görünse de zor olabiliyor çoğu zaman. İlk andan itibaren, hayatımdan gelip geçen biri gibi değil de, yürüdüğüm yolda benimle birlikte yürüyebildiğiniz, düştüğümü hissettiğim de gerekirse düştüğüm yere eğilip bana beni hatırlattığınız için ve tüm bunları kendiniz olarak yaptığınız için minnettarım. Yüzmeyi her zaman sevdim, ilerlemeyi, kendimi hissetmeyi, düşünmeyi ama tam anlamıyla bunlara teslimiyetimi gerçekleştirmek zordu hala zorlandığım noktalar olsa da eminim daha derinlere dalmak artık öylesine çok korkutmayacak beni, çünkü ben yine daldığım gibi çıkabilirim, artik bu gücün daha fazla farkındayım . Sizinde dediğiniz gibi; Durmak, geri gitmek hatta gitmemek ''yolculuğun'' bir parçasıdır. Yolculuğumun tüm parçalarını kabul ediyorum. Yol uzun, yolculuk uzun. Bu yolda iyi ki bana eşlik ediyorsunuz. Kendimi keşfetmek isteği hiç bu kadar anlamlı olmamıştı.


Fatma

12 Aralık 2022 Pazartesi 14:46

Başlangıç için kendisine pek fırsat vermeden konuştum sabırla dinledi sağolsun bana iyi geldi Bilal beye iyi geldi mi bilmiyorum 😂 devam etmeyi düşünüyorum.Tesekkurleer


emirhanmtl

7 Aralık 2022 Çarşamba 13:28

Bilal Bey danışanlarıyla bir dost edasıyla sohbet ediyor ve yardımcı olmaya çalışıyor. Kendisi tecrübeli ve güler yüzlü birisi. Seanslar benim için gerçekten çok faydalı oldu.


Nihan

6 Aralık 2022 Salı 00:06

Teşekkürler 😊


Diana

5 Aralık 2022 Pazartesi 20:08

İlk seanstan sonra bile kendimi çok iyi hissettim. Terapinin bu kadar iyi geldiğini bilmiyordum, ama tabi ki psikoloğa bağlı. Bilal bey kadar gerçekten dinleyen, anlayan, düşünceye ve duygulara önem veren biriyle konuşmadım daha. Kendimle her seferinde yeniden tanışıyorum, kendim olmayı öğreniyorum. Her seanstan sonra iyi ki Bilal beyle terapiye başladım diyorum. Kendisine ne kadar teşekkür etsem az, hem terapiye olan ön yargımı kırdı hem de terapinin aslında çok iyi bir şey olduğunu öğretti. Çok teşekkür ederim


Ebru

4 Aralık 2022 Pazar 23:39

Bilal beyle tanışmadan önce terapilere olan tüm inancımı yitirmiştim. Anlatmaya ihtiyacım oldugu için terapi aldıgımı ama beni iyi edeceğine dair inancımın olmadığını söylemiştim, ilk cümlem buydu. Bilal Bey ilişkidir iyileştiren sözünün kanıtıdır benim için. Terapistle kurulan ilişki aslında insanı kendine yaklaştıranmış. Kendisi beni çok iyi anladı, bana iyi hissettiren şeyin ne oldugunu, eksikliğini hissettiğim şeyin ne oldugunu bilerek ilerledi. Benim iyileşme hikayem burda başladı. Kendimi kabullenmeye, bana iyi gelen şeyin ne oldugunu anlamaya başladım. Bilal Bey benim şanslı hissetme sebeplerimdendir. Ne kadar teşekkür etsem az.


Süheyla

3 Aralık 2022 Cumartesi 22:54

Bilal Bey'e çok teşekkür ederim bana bir aile sıcaklığı verdiği için, hayatta bizi anlayan insanlar varsa çok şanslıyız ben o şansı bulduğumu düşünüyorum bunu hissediyorum. İyi ki buraya geldim, iyi ki tanıdım çıkmazda olduğum bütün anlarda, en mutlu olduğum da bunu gerçekten anlayan ve benimle birlikte bunu hisseden birini tanıdım. Bir danışman değilde bir insan olarak birbirini anlamak,aynı duyguları paylaşmak, bir insanın elde edebileceği en güzel duygudur bana bunu hissi yaşattı. Kendime sormaya korktuğum soruları sorma cesareti buldum. Kendimi anlamama, kendimi keşfetmeme olanak sağladığı için bu yolda yol arkadaşım olduğu için Bilal Bey'e çok teşekkür ederim. Daha önce hiç kimse hislerimi bu kadar iyi anlamadı, kimseye bu kadar açık olamadım. Kibarlığı anlayışı dinleyişi ve karşısında ki insana ne kadar çok değer verdiğini hissettim. Bana bu olanağı sağladığı için çok teşekkür ederim ve tereddüt etmeden Bilal Bey'e ile Yola çıkmanızı tavsiye ediyorum.


Gupse

30 Kasım 2022 Çarşamba 13:59

Çok bunalmış bir şekilde görüşmeye girdim, çok ılımlı ve anlayışlı yaklaştı Bilal Bey. Anlaşılabildiğimi hissetmek beni çok rahatlattı. Tekrar randevu oluşturdum. Teşekkür ederim.


zehra

20 Kasım 2022 Pazar 02:09

ilk terapimi Bilal hoca ile yaptık güzeldi, gayet iyi dinliyor anlayışlı birisi bence, ilk izlenimim bu yöndeydi, devam etmeyi düşünüyorum, fayda alacağıma inanıyorum


Kelebek

18 Kasım 2022 Cuma 21:30

Bu kadar naif ve tatlı terapi görmedim diyebilirim. İnsan bazen ne yapacağını bilir ve sadece anlatmak ister. Sorduğu minik sorularla kendinizi farkediyordunuz. İyi ki..


Gizem

10 Kasım 2022 Perşembe 01:57

Bilal Bey tespitlerinde gayet başarılı, ilk seansta bile pozitif sonuçlar alıyorsunuz. Tavsiye ederim.


Büşra

29 Ekim 2022 Cumartesi 13:57

Gerçekten çok verimli ve güzel bir seanstı. Çok rahatladım. Teşekkürler


Bkb

12 Ekim 2022 Çarşamba 23:41

Yerinde sorular ve yerinde tespitler... İlk seanstan sonra bile daha iyi hissettirdi. Böyle bir psikologla tanışmak şans.


Sinan

7 Ekim 2022 Cuma 18:20

Görüşmem gayet güzel geçti , herkese tavsiye ederim , aradığım cevapları buldum


Semiramixo

24 Eylül 2022 Cumartesi 17:52

İlk görüşmem gayet olumlu geçti. Devam etmeyi düşünüyorum.


Sara

9 Eylül 2022 Cuma 00:16

gayet güzeldi, çok başarılı


Turta

8 Eylül 2022 Perşembe 11:40

İlk görüşme için başarılı.


yasemin

8 Eylül 2022 Perşembe 09:23

Bilal Beyden aldığım terapi sürecinde, içinde bulunduğum durumlarla ilgili gözlem ve tespitleriyle farkındalığımı arttırıyor.Süreç içinde bir arkadaşımla sohbet eder gibi bana kendimi rahat hissettirdi, online süreçte olabilecek olumsuzluklar hakkındaki fikrimi tamamen değiştirdi. iyi ki terapi aldım diyorum :)


ATLASCAN

26 Ağustos 2022 Cuma 19:54

Güzel


ATLASCAN

26 Ağustos 2022 Cuma 19:53

Güzel


Ali

14 Ağustos 2022 Pazar 17:34

Bazen birisi konuşmasa dahi sorunları ve ve onun çözümlerini kendiniz bulabiliyorsunuz. O birisi Bilal bey. Teşekkürler ve sevgiler.


Bahar

13 Ağustos 2022 Cumartesi 21:00

Dikkatli ve titiz bir şekil de dinliyor ve daha sonra gerçekten yaşadığınız şeylerin neler hissettirdiğine dair paylaşımlar yaparak empati kuruyor. Çözüm, alternatif ve yönlendirmeleri çok isabetli ve bunlardan ziyade de cok rahat bir sekilde içinizi dökebileceğiniz alanında uzman bir insan. Görüştüğüm o bir saatten sonra gerçekten faydalı bir bir görüşme olduğunu o hafta içerisinde daha iyi farkkettim kendisine bir kez daha teşekkür ederim


Efekan

12 Ağustos 2022 Cuma 14:10

Çok güzel iletişim kurduk bilal bey beni çok rahatlattı ve sorunlarıma çözüm bulmama yardımcı oldu ona çok teşekkür ediyorum


Nur

29 Temmuz 2022 Cuma 23:46

Hayatımda ilk kez online terapi aldım, Bilal Bey danışanını anlayabilmek için gereken bütün sabrı gösteriyor ve özverili şekilde hareket ediyor öyle ki sürecin sonunda iyi ki bu seansı almışım dedim. Online olarak görüşmelere devam etmeyi düşünüyorum. Umarım ilerleme kaydedebilirim, kendisine teşekkür ediyorum.


Serhat

18 Temmuz 2022 Pazartesi 02:10

Bilal Bey'e yardımcı olduğu için çok teşekkür ederim.


Cenesini tutamayan

17 Temmuz 2022 Pazar 19:28

Bilal Bey ile konuşurken fark etmeden kendimi keşfediyorum. Her seansta kendim ile ilgili yeni seyler keşfetmemi sagladigi icin cok tesekkur ederim.


Ebru

20 Haziran 2022 Pazartesi 02:30

Bilal Hocayla konuşmak rahatlatıyor çünkü cümleleri sıradan; sizi rahatlatmak için söylenmiş sözler değil , kendin emin ve bilgili. Ve en önemlisidi 45dk içinde siz derdinizi direk anlatmak isterken sizi tanımak gibi yaşınız mesleğiniz gibi sorular sormuyor anlattıklarınızdan sizi tanımaya çalışıyor onları doğru yorumlayarak sorular soruyor önemsiyor anlattığınız duygularınızı. Kısaca memnunum kendisine teşekkür ediyorum.


 
 
Klinik Psikolog Bilal Karakaya • Meşgul

Bilal Karakaya

Klinik Psikolog 1 Yıllık üye

Depresyon
Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları
Kişilik Bozuklukları
Duygusal İlişki Problemleri
Aile Danışmanlığı
 • 1227 seans
 • 377 danışan
 • 48 yorum
 • 5 puan
45 dk.
38,79 $

Bilal Karakaya, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlamıştır. 2020 yılında, Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji programını bitirerek Klinik Psikolog unvanı almaya hak kazanmıştır. Yüksek lisans tezi, “Mizahın İlişkiler Üzerindeki Etkisi” konusu üzerinedir.

Karakaya, devlet hastanelerinde ve özel kurumlarda psikolog olarak çalışmış ve stajlar yapmıştır. Uzun yıllar özel gereksinimli çocuk ve ailelerine psikolojik destek vermiştir. Yol Psikoloji adıyla kendi kliniğinde danışanları ile görüşmeler yapmaktadır.

Akademik eğitimi devam ederken tiyatro oyunculuğu ve yazarlığı, sinema filmi değerlendirmeleri yapmıştır. Çeşitli gazete ve dergilerde kültür sanat yazıları yayınlanmıştır. Psikolojik desteğin, toplumun her kesiminden insana ulaşması adına sosyal sorumluluk projelerine katılmıştır. Bu sayede psikolojinin diğer bilim ve sanat dallarıyla olan ilişkisini inceleme ve gözleme imkanı bulmuştur. Sahne oyuncularının psikolojik farklılıkları konusunda çalışmalar yapmıştır.

2014 yılından bu yana profesyonel olarak; yetişkin danışanları ile psikoterapi süreci yürütmektedir.

Uzmanlık alanını nitelikli kılmak adına; Bilişsel Davranışçı Terapi, Varoluşçu Terapi, Grup Terapisi, Sanat Terapisi, Mizaç-Karakter-Kişilik konularında eğitim ve toplantılara katılmıştır. Aile Danışmanlığı eğitimini Üsküdar Üniversitesi Aile Merkezinde almıştır.

Doğa gezilerinden, motosiklet kullanmaktan ve bilgisayar oyunları oynamaktan keyif almaktadır.

Bilal Karakaya, Evimdeki Psikolog bünyesinde sizlere hizmet sunmaktan memnuniyet duymaktadır.

“Ben bir insanım ve insani hiçbir şey bana yabancı değildir.” Terentius

2020

Yüksek Lisans

Üsküdar Üniversitesi

Klinik Psikoloji


2014

Lisans

İstanbul Üniversitesi

Psikoloji


Depresyon

Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları

Kişilik Bozuklukları

Duygusal İlişki Problemleri

Aile Danışmanlığı

Alkol-Madde-İlişki Bağımlılığı

2024, Şubat

Gri Cevher - Prof. Dr. Gökben Hızlı Sayar - Öfke Kontrolü Öfke Kontrolü Teknikleri

2024, Mart

İstanbul Üniversitesi, SEM - Oyun Terapisi Eğitmen Eğitimi Oyun Terapisi

2023, Aralık

Gri Cevher - Prof. Dr. Gökben Hızlı Sayar - Psikoterapide Kartlar ve Fotoğrafların Kullanımı Terapide Kartlar ve Fotoğraflar

2022, Haziran

İstanbul/Üsküdar Üniversitesi - Aile Danışmanlığı Aile Danışmanlığı

2022

Türkiye/İstanbul/Ares Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi - Klinik Görüşme Teknikleri Eğitimi - Klinik Görüşme Teknikleri

2022

Türkiye/İstanbul/Ares Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi - Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi - Bilişsel Davranışçı Terapi

2014

Türkiye/İstanbul/ DTMM Derneği - Dokuz Tip Mizaç Modeli Eğitimi - Dokuz Tip Mizaç Modeli

2013

Türkiye/İstanbul/Psikoloji Akademisi - Kaygı Bozukluklarında Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT) Eğitimi - Kaygı Bozukluklarında Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT)

2012

Türkiye/Antalya/Gençlik Ve Spor Bakanlığı - Lider Gençlik Sinema Kampı - Sinema

2007

Türkiye/İstanbul/Bilim Sanat Felsefe Akademisi - Gazetecilik Okulu - Gazetecilik ve Röportaj Teknikleri

Danışmanlık Ücretleri

Görüntülü 45 dk.

38,79 USD

45 Dakikalık Görüntülü Hizmet

Sesli Görüşme 45 dk.

38,79 USD

45 Dakikalık Sesli Görüşme Hizmeti

Mesajlaşma 45 dk.

38,79 USD

45 Dakikalık Mesajlaşma Seans Hizmeti

Çift Terapisi

58,19 USD

Çift Terapisi

3 Adet Seans Paketi (%5 İndirimli)

110,56 USD

3 Adet Seans Paketi

5 Adet Seans Paketi (%12 İndirimli)

170,69 USD

5 Adet Seans Paketi

10 Adet Seans Paketi (%20 İndirimli)

310,32 USD

10 Adet Seans Paketi

Bilal Karakaya Danışan Yorumları

deniz

8 Mayıs 2024 Çarşamba 22:00

Bir süredir Bilal Bey ile çok verimli görüşmeler yapıyoruz. hayatıma pozitif ve ufuk açıcı etkileri oldu. Teşekkür ederim bir kez daha.


Emine

18 Mart 2024 Pazartesi 16:28

Bundan önce çok terapi aldım ama Bilal hocamla konuşmalarımız sohbet havasında ilerliyor kendimi olduğum gibi ifade edebiliyorum ve bana görmediğim noktaları gösteriyor çok teşekkür ederim


Işıl

21 Ocak 2024 Pazar 19:10

Başarılı ve faydalı bir görüşme oldu.


Işıl

21 Ocak 2024 Pazar 19:09

Özverili, işini seven, başarılı biriyle çalışmak mutluluk vericiydi. Yüzyüze görüşmüş kadar olumlu sonuçlar aldım. Herkese tavsiye ederim


zeynep

20 Ocak 2024 Cumartesi 15:42

Bilal Hocamla böylesine keyifli hissettiren bir yolculuğa çıktığım için çok rahatlamış hissettiğimi söylemek isterim. İnsanın gerçekten kendini anlayan birisine ihtiyacı var ve Bilal Hoca bunu o kadar güzel hissettiriyor ki. Kalıpların dışında kendinizi rahatlıkla ifade edebileceğiniz ve içinizden geldiği gibi konuşabileceğiniz şahane bir yol arkadaşı, çok çok teşekkür ediyorum


Merve

11 Ocak 2024 Perşembe 23:17

Bilal Bey ile terapi sürecim çok verimli geçti. Samimiyeti ve verdiği güvenle kendimi kolaylıkla ifade edebilmem için rahat bir alan açtı. Bir terapi süreci için bunun çok kıymetli olduğunu düşünüyorum. Kendimde sorun gördüğüm her konuyu kolaylıkla çözebilmem için farkındalığımı arttırdı. Görüşme planlamanızı tavsiye ederim.


Gmz

7 Ocak 2024 Pazar 10:42

Çok uzun zamandır Bilal hocamın danışanıyım. Onun için sayfalarca yazsam da tam anlatamıcam sanırım. Ama kimsenin sizi anlamadığı, ne yapacağınızı bilmediğiniz, her şeyin kötü gittiği bir dönemde eğer sizi anlayacak, kendinizi iyi hissetirecek bir yol arkadaşı, bir danışman arıyorsanız gerçekten daha iyisi yok. Onun sayesinde gerçek anlamda farkındalığım arttı. Önceden nasıl olur, nasıl böyle şeyler yaparım dediğim şeylerin sebebini, temelini hocamın sayesinde buldum. Hiç kimsenin beni anlamadığını düşündüğüm zamanlarda beni anladığı, bana delirmediğimi hissettirdiği için ayrıca kendisine teşekkür ederim. Aldığım kararları uygulamada bile ailemden biri gibi arkadamda durup destek olması, beni motive etmesi o kadar kıymetli ki… Gerçekten psikolog arayışında olup Bilal hocama denk gelen herkes çok şanslı . Ben de en şanslılardanım çünkü daha çok uzun yıllar , yollar olacak birlikte🙏 Ayrıca lütfen bir seansta hocamdan mucizeler beklemeyin. En azından birkaç seansta sizi tanımasını bekleyin ve inanamayacağınız farkındalıklara hazır olun..


gurkan1903

2 Ocak 2024 Salı 18:01

Bilal Hocam ile yaklaşık 2-3 aydır tanışıyoruz ve 2-3 ayda bana çok fazla artısı olduğunu dürüstlükle söyleyebilirim. İlk defa psikolog ile görüşmediğim için tam olarak beklentilerimi veya karşılık alıp alamayacağımı 1-2 görüşmeden sonra görmek zor olmadı. İlk görüşmeden itibaren kendisinin bana vermiş olduğu güven ile birlikte birçok seansı birlikte tamamladık. Sorunlarımın adım adım çözülmesine yardımcı olurken aynı zamanda da bana mentörlük yapabileceğini inandığım için görüşmelere uzun bir süre devam etmek istiyorum. Kendisini dürüstlüğünden, samimiyetinden ve anlayışından dolayı ekstra tebrik etmek istiyorum. Durumun zor olduğu yerlerde zor, yorum yapamayacağı yerlerde veya cevabını veremeyeceği yerlerde bunu dürüstlükle söylemesi tam olarak benim beklediğim şeydi. Kendisi sorduğu sorular, dinlemesi ve analizleri ile haketmiş olduğunuz danışan değerini sonuna kadar size hissettirecektir. Ek olarak, yapmış olduğu mesleği severek yaptığından dolayı bunu size çok güzel hissettiriyor. İşini seven birisi, siz istediğiniz sürece, yeterince açık olduğunuz sürece size destek olacaktır. Yorum yaparken bir parantez de hocama açıp "iyi ki varsınız, iyi ki tanışmışız hocam" demek istiyorum :) Sevgilerimle.


sezgin

3 Kasım 2023 Cuma 00:41

Görüşmeler dost canlısı olarak ama psikolog dikkatinde geçiyor. Gayet verimli buluyorum, daha fazla verim elde edemezdim diye düşünüyorum.


Samed

23 Temmuz 2023 Pazar 18:12

Görüsmeler cok cok iyi geciyor!


Samed

23 Temmuz 2023 Pazar 18:11

Cok verimli geciyor


Samed

23 Temmuz 2023 Pazar 18:10

Yazilacak okadar iyi seyler varki, ama ben özet geceyim. Bilal beyi tanidigima cok mutluyum nitekim her görüsmemiz cok verimli ve her görüsmeye cok motiveli bir sekilde katiliyorum. Bazi acil durumlarda spontan seanslari kabul ettigi icin cok tesekkür ediyorum. Kendinize iyi birsey yapmak istiyorsaniz kesinlikle Bilal bey ile görüsme planlayin!


Gmz

11 Temmuz 2023 Salı 23:29

Bilal Hocam için ne yazsam eksik kalcak sanırım. Ama beni gerçekten anlayacak , yargılamadan dinleyecek ve her yorumunda nokta atışı yapacak bir psikolog arayışındayken uzun araştırmalarım sonucu hocamı buldum. İlk konuşmadan o güzel enerjisi size geçiyor zaten. Karşınızda sizi yargılamadan her şeyi anlatabileceğiniz bir insanın olması o kadar büyük bir şans ki … Bilal hocama en sıkıntılı şeyleri bile gülerek anlatabiliyorum. Çünkü o güven ve rahatlığı fazlasıyla veriyor. Ayrıca Her yorumu o kadar değerli ve olaylara o kadar doğru yerlerden bakıyor ki resmen aydınlanma yaşıyorsunuz. Tek sıkıntı seansın hızlıca geçmesi sanırım :) Çok sanslıyım bu kadar iyi bi yol arkadaşına denk geldiğim için. İyi ki yollarımız kesişmiş🙏


Mavi kuş

8 Temmuz 2023 Cumartesi 12:35

Sevgili Bilal bey insana kendini anlaşılmış hissettiriyor ki bu dönemde benim en çok aradığım şey buydu.Sizi dinlerken kendinizi çok rahat hissediyorsunuz,güven veriyor ve böylelikle yüzleşmekten korktuğunuz şeyleri bile anlatırken buluyorsunuz kendinizi.Bunun için teşekkür ediyorum.


cemil

6 Haziran 2023 Salı 21:28

Bilal hocam benim için çok değerli bir insan.İçinde bulunduğum bu zorlu süreçte anlaşılma hissininin verdiği zevki tüm samimiyeti ve yardımseverliğiyle doruklarına kadar tatmamı sağlayan alanında çok başarılı bir psikolog.İyiki onun danışanıyım ve onu seçmişim diyorum.Umarım daha nice seanslarımız olur kendisiyle.


Atiye

15 Mayıs 2023 Pazartesi 23:24

Bilal Bey'e beni dikkatli bir şekilde dinlediği ve anladığı için teşekkür ederim. Görüşmeler çok güzel ilerliyor. Kendimi rahat ifade edebiliyorum. İnsanın, kimsenin onu anlayamayacağını düşündüğü zamanlarda birinin onu bu şekilde dinlemesi ve anlaması çok güzel.


ayse

5 Mayıs 2023 Cuma 15:08

Bilal Bey ile yolum kesiştiği içn çok ama çok şanslı hissediyorum kendimi


Ebru

2 Nisan 2023 Pazar 23:09

Bilal Hocayla ilk mesajlaşma ile terapiye başladım mesajlaşma ile bana iyi geldiyse kendimi daha detaylı anlatabilmek için sesli görüşmeye geçtim. Herkese göre değişir lakin Bilal Hocayla görüşmek bana iyi geliyor:) Her şey için teşekkürler.


ayse

22 Şubat 2023 Çarşamba 17:54

Bilal Bey için ne söylesem ne kadar teşekkür etsem azdır . içiniz rahat olsun


Yağmur

21 Şubat 2023 Salı 21:05

Bilal Bey’le terapi sürecinde yol arkadaşlığı yapmak hakkındaki düşünce ve duygularımı yazmam, hem aktarmak istediklerimi yapabileceğim en kapsamlı şekle büründürene dek beklemek istediğim için, hem de bir miktar tembel bir bünyeye sahip olduğum için yaklaşık iki ay ve sekiz seanslık bir zaman aldı, sonunda buradayım ve yazıyorum. Yazmamın üç sebebi var. Birincisi, terapi sürecimizi kendi cümlelerimle yeniden gözden geçirmek istiyor oluşum. İkincisi, Bilal Bey’e seanslarda yaptığım geri bildirimlerin daha derli toplu ve somut versiyonunu sunmak istiyor oluşum (eh, söz uçar yazı kalır, malum). Üçüncüsü –ve bence en önemlisi- bir ihtimal bu cümleleri okuyan potansiyel yahut mevcut danışanlara, terapi yapmak yahut Bilal Bey’le terapi yapmak hakkında merak ettikleri ya da soru işaretleri olan herkese, naçizane bir perspektif sunmak istiyor oluşum. Zira Bilal Bey’le terapiye başlamadan evvel online terapi tecrübesine sahip değildim, şüphelerim vardı, yorgundum ve diğer insanların tecrübelerini okuma ihtiyacında hissetmiş, pek azından fayda görebilmiştim. Umarım benim düşüncelerim bir nebze de olsa faydalı olur. Belirli bir psikologla paylaşılan terapi sürecinin danışandan ayrı değerlendirilemeyeceğini düşündüğüm için, kendimden ve beni bu noktaya getiren süreçten kısa bir şekilde bahsetmeyi tercih edeceğimdir. Şimdi ben, halihazırda bir senelik başka bir terapi geçmişine sahip, kendini verimli bir iyileşme sürecinde hissetmediğini fark eden ve çareyi bir başka terapi sürecine başvurmakta bulan, bu esnada nispeten yeni bir çevreye ayak uydurmaya çalışan ve çokça zorlanan bir kadınım. İş ve aile ortamlarımdaki anlayışsızlıklar, önyargılar, dışlanmalar ve ötekileştirmelerin yükselmeye başladığı noktada terapi almaya başlamış, canıma tak ettiği noktada dibi görmüş, yorucu çabalar sonrasında düzlüğe çıkmayı becerdikten sonra nihayet yükselme ve iyileşme isteğini hissetmiş olarak, yeni bir sayfa açmaya ve bu sayfaya da yeni bir psikologla girizgah yapmaya karar vermiştim. Yaşadığım yer küçük ve sakin bir yer olduğu için fazla bir opsiyona sahip değildim, çekincelerimin sesini kısıp online terapiye başvurmaya karar verdim. İnternetten alışveriş yapıyormuşçasına psikolog profili incelemek epey abes kaçmakla beraber, bu metodun pratikliğine ve beni gibi zamanı azalan ve yorgun birine sağladığı fiziksel avantajlara tutundum ve Bilal Bey’in profilini okumayı bitirdiğim saniyede kendisine yaşadığım hemen her şeyi bir paragrafa sıkıştırıp ilettim. Birçok psikoloğun yaptığı -ve benim de her zaman garip bulduğum gibi- kendinden üçüncü şahıs olarak bahsetmemesi, psikolog kimliğinden öte olan insani kimliğine dair ipuçları vermesi, danışan-terapist ilişkisini “yol arkadaşlığı” konseptine oturtmuş bir yöntemi olması, yüksek lisans tezinin mizahla ilişkiler arasındaki korelasyonu kapsaması (okumanızı tavsiye ederim, erişime açık) ve de “insani olan hiçbir şeyin yabancı olmayışı”nı benimsemesi, bana, “Evet, sanırım buldum” dedirtmişti ve hiç tereddüt etmemiştim. Çok kısa bir süre sonra bana dönüş yaptı ve birbirimizi tanımaya başladık. Kendimi defalarca baştan anlatmak zorunda hisseden biri olarak bundan bıktığımı açıkça belirttiğimde bana sadece “ O halde sondan başlayalım” dedi. Bu benim hazırlıklı olduğum bir cevap olmamakla beraber, kendimi ilk defa uyum sağlaması gereken değil de kendisine uyum sağlanan bir insan gibi hissettiğimi vurgulamak isterim. Zira danışan biri olarak, rutin akışta insanlara uyum sağlayamadığım için terapideyim zaten; terapide de bana bu görevin yüklenmemesi gerekiyordu ve Bilal Bey bu gerekliliğe çok hassas bir yaklaşım sergiledi. Zaman geçtikçe, kendimi hiç de başa dönmenin stresini yaşamadan anlatmaya başladığımı gördüm ve bu iyi hissettirdi. Bir uzmanın bazen kendinde hak görebileceği ya da yaklaşım olarak benimseyeceği şekilde, danışanının “haritasını çıkarmak”tan ziyade, danışanının kendi haritasına dalıp onu anlamaya çalışmak isteyen, buna zaman ayıran ve emek harcayan, hakkını da veren bir psikolog Bilal Bey. Bağlam ya da gündem dışı olsa dahi sunulan her bilgiyi, ilerleyen zamanlarda önemli noktalara işaret edeceğini bilerek muhafaza ediyor ve bu bilgiyi işleme sürecinde çok atik davranabiliyor. Ona danışmamda etkili olan insaniyet tarafını gerçekten aktif olarak yaşadığını ve yaşattığını da deneyimledim, zira beni içinde bulunduğum hiçbir koşulla yahut yaptığım hiçbir seçimle yargılamadı ve sadece dinlemeye, anlamaya, anlatmaya yönelik sakin patikalar takip etti. Aklıma gelen her düşünceyi ve hissi dilime aktarabilmemi onun bu yaklaşımına borçlu olduğumu söyleyebilirim, zira genelde içe dönük ve hislerini belli etmeyi tercih etmeyen biriyim. Bu yönüyle Bilal Bey ile ilerletilen terapi süreci, ferahlatıcı bir soluklanma istasyonu gibi. Şeffaf kalmanın çekince yaratmadığı, aksine, fayda sağladığı bir düzlem burası da. Yaşamış ve yaşamakta olduğum zorlayıcı durumların, acı tat bırakan deneyimlerin ve ileride beni atıl bırakabilecek potansiyel sıkıntıların aslında ne kadar doğal ve insani olduğunu, her birimiz bunu biricik şekilde yaşasak da ortak bir kulvarda buluşabileceğimiz kadar da insaniyet barındırdığını, bunun karşısında sakin olmanın, sakin kalmanın gözde büyütüldüğü kadar zor olmadığını ve bazen doğru cevapların basit cevaplar olduğunu anlamamı, kabul etmemi –ve de en önemli kısım burası,- uygulamamı sağladığı için Bilal Bey’le deneyimlediğimiz terapi süreci beni iyileştirdi ve iyileştirmeye de devam ediyor. Her ne kadar iyileşmeyi istese de aynı zamanda buna direnen, konfor alanından çıkmakta zorlanan yapımı, ağırlık yapan kalkanımı indirmeye ve daha makul yollarla kendimi koruyacak muhafaza yapısını oluşturmaya yönelik bir motivasyonda hissetmeye inandırdı. En sıkıldığım, en korktuğum, en çekindiğim bağlamlarda bile bir parça daha kendim olabiliyor ve karşı karşıya kaldığım menfi durumlarda sakinliğimi koruyabiliyor, kendi kendime tutunabiliyorum. Bastırdığım hislerimi yüzeye çıkarıp onlara sarılmayı deneme cesaretini bu terapi sürecimde buldum, huzurluyum. Bu güzel hisler tam zamanlı mesai yapmıyor maalesef, zira hiç kimse için hayat böyle çalışmıyor zaten, ama istediğimde yapabileceğimi biliyor olmak kendime olan güvenimi ve öncesinde hep eksik kalan özşefkatimi tazeliyor. Bilal Bey kendime yönelik olarak yaptığım yargısız infazlara, duygusal/fiziksel şiddete ve haksız suçlamalara son verebilme noktamın var olduğunu bana gösterdi ve bu noktayı keşfetme yolumda bana yoldaşlık yapıyor. Henüz çok büyük ilerlemeler kat ettiğim söylenemez –yavaş biriyimdir-, ama duraksamalarım, gerilemelerim onunla bir terapi sürecine girdiğimden bu yana net olarak hissedilebilir biçimde azaldı ve gerçekleştirmekten yoksun olduğum çok basit ve gündelik sorumlulukları daha büyük oranda yerine getirebilmeye başladım geçtiğimiz iki aylık süreçte. Terapi süreci, bence, insanın kendisini keşfe çıkması, kendisini bir nevi ameliyata alması ve özüne erişene dek derinlere inmesini kapsayan, çok yoğun ve hassas bir süreç. Bir mayın tarlasından tek parça halinde çıkmaya çalışmaya benzediği oluyor, ama Bilal Bey, o tarlaya dalmadan evvel onun etrafında dolaşıp yapısını anlamaya, işe yarar bir strateji geliştirmeye ve gözlemlediklerini danışanına aktarmaya eğilimli bir psikolog olduğu için, oradan çıkabileceğinize inanarak kendinizi keşfediyorsunuz. Bu farkındalığın insana verdiği sakinlik, huzur, sabır ve motivasyon çok enderdir, ve bu enderliği yaşayabildiğim için mutlu ve sağlıklı hissediyorum, ve bıraksam sayfalarca süreceğini bildiğim düşüncelerimi burada sonlandırıyorum.


özgür

16 Ocak 2023 Pazartesi 15:29

Duygularım ve düşüncelerim bir kaos halindeyken Bilal Bey ile tanıştım. Hangi yolun benim için iyi olduğunu bilmediğim bir rotaya doğru adım attım. Önce dinginleştim, sonra ağladım; biraz güldüm, çokça benimsedim. İyi ve kötü ne varsa kabullenmeye çalışıyorum artık. Daha huzurlu, daha aktif hissediyorum. Geçmişi geçmişte bıraktım onun sayesinde. Tüm yaşanmışlıklara saygı ve pozitif bakış açısıyla selam vermeme destek olduğu için kendisine çok teşekkür ediyorum. Ruhumu beslemek, düşüncelerimi arındırmak ve huzurlu olmak için hayat yolu boyunca danışmanım olmasını isterim. Her şey için çok teşekkür ederim Bilal Bey.


Yağmur

28 Aralık 2022 Çarşamba 21:37

Sevgili Bilal Hocam, Terapiye başlarken aklımdan, ruhuma kadar derinleşen bir karmaşa içindeydim. Hayatımda daha önce varlığını bile bilmediğim birisine; hislerimi, düşüncelerimi, bazen kendime bile hatırlatmak istemediğim gerçekleri hatta kaçtıklarımı tüm gerçekliğiyle aktarma fikri zor ve yoğun duygular barındırıyordu. Fakat bu zorluğu öylesine güzel hafiflettiniz ki ve bunu kendinizi hiç kasmadan, olduğunuz kişiden ödün vermeden, görüşmelerin akışı hiç bozulmadan, beni güvende ve rahat hissettirerek yaptınız. Ben tam anlamıyla bendim ve kendim olmaktan hiç sıkılmadım. Siz de tam anlamıyla kendinizdiniz ve süreç içinde bu benim için çok önemliydi. Çünkü; sadece anlatmak değil, karşında ki kişi tarafından anlaşılmak, anlaşıldığını hissetmek basit gibi görünse de zor olabiliyor çoğu zaman. İlk andan itibaren, hayatımdan gelip geçen biri gibi değil de, yürüdüğüm yolda benimle birlikte yürüyebildiğiniz, düştüğümü hissettiğim de gerekirse düştüğüm yere eğilip bana beni hatırlattığınız için ve tüm bunları kendiniz olarak yaptığınız için minnettarım. Yüzmeyi her zaman sevdim, ilerlemeyi, kendimi hissetmeyi, düşünmeyi ama tam anlamıyla bunlara teslimiyetimi gerçekleştirmek zordu hala zorlandığım noktalar olsa da eminim daha derinlere dalmak artık öylesine çok korkutmayacak beni, çünkü ben yine daldığım gibi çıkabilirim, artik bu gücün daha fazla farkındayım . Sizinde dediğiniz gibi; Durmak, geri gitmek hatta gitmemek ''yolculuğun'' bir parçasıdır. Yolculuğumun tüm parçalarını kabul ediyorum. Yol uzun, yolculuk uzun. Bu yolda iyi ki bana eşlik ediyorsunuz. Kendimi keşfetmek isteği hiç bu kadar anlamlı olmamıştı.


Fatma

12 Aralık 2022 Pazartesi 14:46

Başlangıç için kendisine pek fırsat vermeden konuştum sabırla dinledi sağolsun bana iyi geldi Bilal beye iyi geldi mi bilmiyorum 😂 devam etmeyi düşünüyorum.Tesekkurleer


emirhanmtl

7 Aralık 2022 Çarşamba 13:28

Bilal Bey danışanlarıyla bir dost edasıyla sohbet ediyor ve yardımcı olmaya çalışıyor. Kendisi tecrübeli ve güler yüzlü birisi. Seanslar benim için gerçekten çok faydalı oldu.


Nihan

6 Aralık 2022 Salı 00:06

Teşekkürler 😊


Diana

5 Aralık 2022 Pazartesi 20:08

İlk seanstan sonra bile kendimi çok iyi hissettim. Terapinin bu kadar iyi geldiğini bilmiyordum, ama tabi ki psikoloğa bağlı. Bilal bey kadar gerçekten dinleyen, anlayan, düşünceye ve duygulara önem veren biriyle konuşmadım daha. Kendimle her seferinde yeniden tanışıyorum, kendim olmayı öğreniyorum. Her seanstan sonra iyi ki Bilal beyle terapiye başladım diyorum. Kendisine ne kadar teşekkür etsem az, hem terapiye olan ön yargımı kırdı hem de terapinin aslında çok iyi bir şey olduğunu öğretti. Çok teşekkür ederim


Ebru

4 Aralık 2022 Pazar 23:39

Bilal beyle tanışmadan önce terapilere olan tüm inancımı yitirmiştim. Anlatmaya ihtiyacım oldugu için terapi aldıgımı ama beni iyi edeceğine dair inancımın olmadığını söylemiştim, ilk cümlem buydu. Bilal Bey ilişkidir iyileştiren sözünün kanıtıdır benim için. Terapistle kurulan ilişki aslında insanı kendine yaklaştıranmış. Kendisi beni çok iyi anladı, bana iyi hissettiren şeyin ne oldugunu, eksikliğini hissettiğim şeyin ne oldugunu bilerek ilerledi. Benim iyileşme hikayem burda başladı. Kendimi kabullenmeye, bana iyi gelen şeyin ne oldugunu anlamaya başladım. Bilal Bey benim şanslı hissetme sebeplerimdendir. Ne kadar teşekkür etsem az.


Süheyla

3 Aralık 2022 Cumartesi 22:54

Bilal Bey'e çok teşekkür ederim bana bir aile sıcaklığı verdiği için, hayatta bizi anlayan insanlar varsa çok şanslıyız ben o şansı bulduğumu düşünüyorum bunu hissediyorum. İyi ki buraya geldim, iyi ki tanıdım çıkmazda olduğum bütün anlarda, en mutlu olduğum da bunu gerçekten anlayan ve benimle birlikte bunu hisseden birini tanıdım. Bir danışman değilde bir insan olarak birbirini anlamak,aynı duyguları paylaşmak, bir insanın elde edebileceği en güzel duygudur bana bunu hissi yaşattı. Kendime sormaya korktuğum soruları sorma cesareti buldum. Kendimi anlamama, kendimi keşfetmeme olanak sağladığı için bu yolda yol arkadaşım olduğu için Bilal Bey'e çok teşekkür ederim. Daha önce hiç kimse hislerimi bu kadar iyi anlamadı, kimseye bu kadar açık olamadım. Kibarlığı anlayışı dinleyişi ve karşısında ki insana ne kadar çok değer verdiğini hissettim. Bana bu olanağı sağladığı için çok teşekkür ederim ve tereddüt etmeden Bilal Bey'e ile Yola çıkmanızı tavsiye ediyorum.


Gupse

30 Kasım 2022 Çarşamba 13:59

Çok bunalmış bir şekilde görüşmeye girdim, çok ılımlı ve anlayışlı yaklaştı Bilal Bey. Anlaşılabildiğimi hissetmek beni çok rahatlattı. Tekrar randevu oluşturdum. Teşekkür ederim.


zehra

20 Kasım 2022 Pazar 02:09

ilk terapimi Bilal hoca ile yaptık güzeldi, gayet iyi dinliyor anlayışlı birisi bence, ilk izlenimim bu yöndeydi, devam etmeyi düşünüyorum, fayda alacağıma inanıyorum


Kelebek

18 Kasım 2022 Cuma 21:30

Bu kadar naif ve tatlı terapi görmedim diyebilirim. İnsan bazen ne yapacağını bilir ve sadece anlatmak ister. Sorduğu minik sorularla kendinizi farkediyordunuz. İyi ki..


Gizem

10 Kasım 2022 Perşembe 01:57

Bilal Bey tespitlerinde gayet başarılı, ilk seansta bile pozitif sonuçlar alıyorsunuz. Tavsiye ederim.


Büşra

29 Ekim 2022 Cumartesi 13:57

Gerçekten çok verimli ve güzel bir seanstı. Çok rahatladım. Teşekkürler


Bkb

12 Ekim 2022 Çarşamba 23:41

Yerinde sorular ve yerinde tespitler... İlk seanstan sonra bile daha iyi hissettirdi. Böyle bir psikologla tanışmak şans.


Sinan

7 Ekim 2022 Cuma 18:20

Görüşmem gayet güzel geçti , herkese tavsiye ederim , aradığım cevapları buldum


Semiramixo

24 Eylül 2022 Cumartesi 17:52

İlk görüşmem gayet olumlu geçti. Devam etmeyi düşünüyorum.


Sara

9 Eylül 2022 Cuma 00:16

gayet güzeldi, çok başarılı


Turta

8 Eylül 2022 Perşembe 11:40

İlk görüşme için başarılı.


yasemin

8 Eylül 2022 Perşembe 09:23

Bilal Beyden aldığım terapi sürecinde, içinde bulunduğum durumlarla ilgili gözlem ve tespitleriyle farkındalığımı arttırıyor.Süreç içinde bir arkadaşımla sohbet eder gibi bana kendimi rahat hissettirdi, online süreçte olabilecek olumsuzluklar hakkındaki fikrimi tamamen değiştirdi. iyi ki terapi aldım diyorum :)


ATLASCAN

26 Ağustos 2022 Cuma 19:54

Güzel


ATLASCAN

26 Ağustos 2022 Cuma 19:53

Güzel


Ali

14 Ağustos 2022 Pazar 17:34

Bazen birisi konuşmasa dahi sorunları ve ve onun çözümlerini kendiniz bulabiliyorsunuz. O birisi Bilal bey. Teşekkürler ve sevgiler.


Bahar

13 Ağustos 2022 Cumartesi 21:00

Dikkatli ve titiz bir şekil de dinliyor ve daha sonra gerçekten yaşadığınız şeylerin neler hissettirdiğine dair paylaşımlar yaparak empati kuruyor. Çözüm, alternatif ve yönlendirmeleri çok isabetli ve bunlardan ziyade de cok rahat bir sekilde içinizi dökebileceğiniz alanında uzman bir insan. Görüştüğüm o bir saatten sonra gerçekten faydalı bir bir görüşme olduğunu o hafta içerisinde daha iyi farkkettim kendisine bir kez daha teşekkür ederim


Efekan

12 Ağustos 2022 Cuma 14:10

Çok güzel iletişim kurduk bilal bey beni çok rahatlattı ve sorunlarıma çözüm bulmama yardımcı oldu ona çok teşekkür ediyorum


Nur

29 Temmuz 2022 Cuma 23:46

Hayatımda ilk kez online terapi aldım, Bilal Bey danışanını anlayabilmek için gereken bütün sabrı gösteriyor ve özverili şekilde hareket ediyor öyle ki sürecin sonunda iyi ki bu seansı almışım dedim. Online olarak görüşmelere devam etmeyi düşünüyorum. Umarım ilerleme kaydedebilirim, kendisine teşekkür ediyorum.


Serhat

18 Temmuz 2022 Pazartesi 02:10

Bilal Bey'e yardımcı olduğu için çok teşekkür ederim.


Cenesini tutamayan

17 Temmuz 2022 Pazar 19:28

Bilal Bey ile konuşurken fark etmeden kendimi keşfediyorum. Her seansta kendim ile ilgili yeni seyler keşfetmemi sagladigi icin cok tesekkur ederim.


Ebru

20 Haziran 2022 Pazartesi 02:30

Bilal Hocayla konuşmak rahatlatıyor çünkü cümleleri sıradan; sizi rahatlatmak için söylenmiş sözler değil , kendin emin ve bilgili. Ve en önemlisidi 45dk içinde siz derdinizi direk anlatmak isterken sizi tanımak gibi yaşınız mesleğiniz gibi sorular sormuyor anlattıklarınızdan sizi tanımaya çalışıyor onları doğru yorumlayarak sorular soruyor önemsiyor anlattığınız duygularınızı. Kısaca memnunum kendisine teşekkür ediyorum.


Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?