U.C.L.A Yalnızlık Ölçeği

UCLA yalnızlık ölçeği ilk önce 1978 yılında geliştirilmiştir ve 1980 yılında Russell, Peplau ve Cutrona tarafından revize edilmiştir. Bireyin yalnızlık semptomlarını belirlemeye yönelik oluşturulmuş aşağıdaki sorulara sizin için en uygun durumu işaretleyerek cevap vermenizi öneririz.

Panik Agorafobi Ölçeği Testi

Panik bozukluğu tanısı (agorafobili veya agorafobisiz) almış olan hastalarda; panik ataklarını, fobik kaçınmayı, beklenti anksiyetesini, yeti yitimini, sağlık konusunda endişe duymayı göz önüne alarak alt bölümler halinde hastalığın şiddetini belirleyen bu test, Bandelow (1998) tarafından geliştirilmiştir. Panik atakları sıralanmış olan belirtilerin eşlik ettiği bunaltı (sıkıntı) nöbetleri olarak tanımlanmaktadır: Çarpıntılar veya kalp atımlarının güçlü olması veya hızlanması / Terleme / Titreme, sarsılma / Ağız kuruluğu / Nefes almada güçlük / Boğulma duygusu / Göğüste ağrı, sıkışma hissi / Bulantı ya da karın bölgesinde rahatsızlık hissi (örneğin midenin alt üst olması) / Baş dönmesi, düşecek gibi olma baygınlık ya da başta sersemlik hissi / Nesnelerin gerçek dışı olduğu (rüyadaymış gibi) veya benliğin yabancılaşması ya da "tam olarak burada değilim" duyguları / Denetim kaybı, "delirme" ya da bayılma korkusu / Ölüm korkusu / Ateş basması ya da ürperme / Uyuşma ya da karıncalanma duyguları... Geçtiğimiz hafta içindeki belirtilerinizin şiddetini puanlayınız.

Sürekli Öfke ve Öfke Tarzı Ölçeği Testi (SÖÖTÖ)

Orijinal adı The State Trait Anger Scale (STAS) olan ölçek, Spielberger (1983) tarafından öfkeyi çeşitli boyutlarıyla ölçmek amacıyla geliştirilmiştir. Ölçek durumluk ve süreklilik açısından ölçeğin Türkçe uyarlaması, geçerlik ve güvenirlik çalışmaları Özer (1994) tarafından yapılmıştır. Aşağıda, kişilerin kendilerine ait duygularını anlatırken kullandıkları bir takım ifadeler verilmiştir. Her ifadeyi okuyunuz, sonra da genel olarak nasıl hissettiğinizi düşününüz ve ifadelerin sağ taraflarındaki sayılar arasında sizi en iyi tanımlayan ifadeyi seçerek, üzerine (X) işareti koyunuz. Doğru ya da yanlış cevap yoktur. Herhangi bir ifadenin üzerinde fazla zaman kaybetmeksizin, genel olarak nasıl hissettiğinizi gösteren ve sizi tanımlayan cevabı işaretleyiniz.

Verdiğin yanıtlara göre nasıl bir seçmen psikolojisine sahipsin?

Siyasi seçimler psikolojini nasıl etkiliyor? Kaygılı mı yoksa umutlu musun? Geleceği belirleyen bu seçim döneminde nasıl bir seçmen profili olduğunu öğrenmek için testi çöz, kayıtsız, kaygılı, umutsuz ya da umutlu seçmen profillerinden hangisiyle uyumlu olduğunu hemen öğren. Not: Gittiğimiz yer sandık, döneceğimiz yer; birbirimiz. Unutma! Biz birbirimizle güzeliz.

Hangi diyet sana en uygun?

Günümüzde uzmanlar tarafından önerilen pek çok farklı diyet listeleri var ve kafa karışıklıkları oldukça fazla.Diyet seçimi konusunda sizler de kararsız kalıyorsanız bu testi çözerek netleşmeniz mümkün. Haydi başlayalım o halde !

Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?