Emine Ateş, Klinik Psikolog

Emine Ateş

Klinik Psikolog

RANDEVU AL

Seans

215

Danışan

83

Derece

5,0
Merhaba, ben Klinik Psikolog Emine Ateş.

Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi Psikoloji Bölümünde tamamladım. Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisans 1,2 dönemleri ve Üsküdar Üniversitesi 3,4 dönem ve tez sürecini tamamlayarak Klinik Psikolog olarak mezun oldum. Lisans eğitiminden sonra Eğitim Araştırma Hastanesi ve Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde çalıştım.

Depresyon, kaygı bozuklukları, sosyal kaygı bozukluğu, yaygın anksiyete bozukluğu, fobiler, panik bozukluk, travma sonrası stres bozukluğu, bipolar bozukluk, öfke yönetimi, yeme bozuklukları, kişilik bozuklukları ve cinsel kimlik sorunları ile uzun yıllar boyunca Bilişsel Davranışçı Terapi yöntemi, Şema Terapi, Dinamik Yönelimli Terapileri kullanarak terapilerimi sürdürdüm.

Bağımlılık alanındaki eğitimlerin yanında uzun yıllardır; alkol bağımlılığı, madde bağımlılığı, kumar bağımlılığı, teknoloji bağımlılığı yaşayan vakalarla çalışmaya devam ediyorum. Sigara Alkol Madde Bağımlılığı Eğitimini (AMATEM) ve Bağımlılık Tedavi Programını (SAMBA) uygulamaktayım.

Nöropsikolojik Test Uygulama ve Değerlendirme Eğitimini Çapa Tıp Fakültesinde tamamladım. Nöropsikolojik değerlendirme ve Bilişsel fonksiyonları destekleyici uygulamalar yapmaktayım.

Psikoloji ve klinik psikoloji öğrenimimin yanı sıra birçok farklı eğitime katılarak mesleki bilgi ve becerilerimi arttırmaya çalışıyorum. Psikoterapilerini sürdürdüğüm danışanlara daha fazla faydalı olmak ve mesleğimde donanımlı bir uzman olabilmek amacıyla birçok mesleki eğitimlere katılmaktayım.

Projektif Testler (Rorschach Kişilik Testi) ve (Tematik Algı Testi-Thematic Apperception Test) T.A.T Kişilik Testi eğitimlerini Rorschach Ve Projektif Testler Derneği 2005- 2008 yılları arasında tamamlayıp uzun yıllardır uygulayıp terapilerimde kullanıyorum.

Şema Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT), Yas ve Travma Eğitimi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi , Kişilerarası Psikoterapi, Cinsel Terapi ,Evlilik ve Çift Terapisi eğitimlerini tamamladım.

Çocuklar ve ergenlerle dikkat eksikliği, gelişim sorunları ile ilgili gerekli testleri (WISC-R, AGTE ,BENTON vb.) ve değerlendirmeleri uygulayıp yorumlayabiliyorum. Çocuk ve gençlerdeki sınav kaygısı, davranış problemleri, sosyal kaygı, cinsel yönelim sorunları ile çalışıyorum.

Bunlara ek olarak, Tükenmişlik Üzerine Psikodrama grubunda co-terapist, Toplum Ruh Sağlığı Merkezine devam eden şizofreni ve bipolar tedavisi gören hastaların ailelerinin duygu dışavurumunun bakım yüküne etkisini azaltmak amaçlı ailelere faydalı olabilecek grup çalışmasını yürüttüm. Şu anda Psikolojik danışmanlık merkezinde bireysel ve grup psikoterapilere devam etmekteyim. Psikolojik desteğe ihtiyaç duyan herkesin kolaylıkla ulaşmasına imkan tanıyan Evimdeki Psikolog platformuna katıldım.

Tüm bu mesleki tecrübelerimle psikolojik desteğe ihtiyaç duymanız halinde profesyonel anlamda destek olmak ve iyi oluş yolculuğunuzda katkı sağlamayı umuyorum. Problemlerinizi fark etmenize ve çözüm yolları geliştirmenize yardımcı olmayı amaçlıyorum.

Kendini tanımak dıştan içe sessiz bir yolculuktur, anlatılması ve paylaşılması zordur.

Sevgiler…

UZMANLIK ALANLARI

 • Şema Terapi
 • Alkol ve Madde Bağımlılığı Psikoterapisi
 • Travma Sonrası Stres Bozukluğu
 • İlişki Çatışmaları
 • Cinsel Terapi
 • Bilişsel Davranışçı Terapi
 • Öfke Kontrolü Problemi
 • Evlilik ve Çift Terapisi
 • Depresyon
 • Anksiyete Bozukları ( Sosyal Kaygı- Panik Atak )
 • Kumar Bağımlılığı
 • Yeme Bozuklukları ( Bulimia- Anoreksiya)
 • Psikolojik Dayanıklılık
 • Rorschach- TAT Projektif Testleri
 • Çocuk-Ergen Problemleri-Değerlendirme Testleri

EĞİTİM BİLGİSİ

 • 2018 -2021 / Yüksek Lisans / Türkiye/İstanbul/Üsküdar Üniversitesi / Klinik Psikoloji
 • 2002 / Lisans / Türkiye/İzmir/Ege Üniversitesi / Psikoloji

SERTİFİKALAR

 • 2019-2020 Rorschach ve Projektif Testler Derneği - TAT Projektif Kişilik Testi Egitimi Prof Dr. Tevfika İkiz
 • 2019 Aydın Üniversitesi - Wiscr Zeka Testi Eğitim Merkezi
 • 2015 Sağlık Bakanlığı - Sigara Alkol Madde Bağımlıları Eğitimi Prof. Kültegin Ögel
 • 2007-2008 Okan Üniversitesi - Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi Prof. Perin Yolaç
 • 2006 İstanbul Üniversitesi - Psikosomatik Hastalıklar ve Rorschach Testi Psikoloji Bölümü - Piero Borcelli
 • 2017 Kim Psikoloji - Kriz - Ölüm ve Yas Psikoterapisi Yrd.Doc. Dr. Nevin Dölek
 • 2021 Uluslararası Şema Terapi Derneği -Psikonet - Sema Terapi Dr. H. Alp Karaosmanoğlu
 • 2007 İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi - Nöropsikolojik Testler Uygulama- Degerlendirme Davranışsal Nõrobilim
 • 2005-2007 Rorschach ve Projektif Testler Derneği - Rorschach Projektif Kişilik Testi Prof. Dr. Tevfika İkiz

Emine Ateş

DANIŞMANLIK ÜCRETLERİ

Görüntülü 45 dk.

229,90 TRY
Görüntülü 45 dk.

45 Dakikalık Görüntülü Hizmet

RANDEVU AL

Sesli Görüşme 45 dk.

229,90 TRY
Sesli Görüşme 45 dk.

45 Dakikalık Sesli Görüşme Hizmeti

RANDEVU AL

Mesajlaşma 45 dk.

229,90 TRY
Mesajlaşma 45 dk.

45 Dakikalık Mesajlaşma Seans Hizmeti

RANDEVU AL

Yorumlar

Bir süredir çok güzel bi iletişimle ve farkındalık kazanmamda yardımcı bir süreçle ilerliyoruz . Terapi yolunda sihirli değnek beklemeden yürümek gerektigini düşünüyorum. ne olacaksa yapacak olan da kendi hayatını dönüştürecek olan da benim. Bu yolda Emine hanım lambaları yakıyor, ben iki adım atıp bir bankın altında oturup düşünüp tekrar kalkıp yürüyorum. Doğru terapistle bu yolda olduğum için de şanslı hissediyorum, teşekkür ederim

iyi ki varsınız...

iyi ki varsınız, yine çok iyi geldiniz...

muthiş bilgili ve ilgili

Emine Hanım ile 5. seansı tamamladık. Kendisi çok yetkin ve işine hakim bir psikolog. Uzun zamandır terapi almayı düşünüyordum ama bu kadar çabuk sonuç almayı beklemiyordum. Daha ilk seansta inanılmaz nokta atışı tespitleri oldu ve üzerine çalışmaya başladık. Kendisine teşekkür ederim.

Yine başarılı tespitler, iyi gelen bir görüşmeydi teşekkürler :)

Emine Ateş Hanım mesleğini layıkıyla yapan ve işine çok hâkim bir psikolog. Emine Hanım’dan önce uzun süre danıştığım psikolog bende tüm psikologlara karşı inanılmaz kötü bir önyargı yaratmıştı. Daha sonra kendisi ile görüşmeyi bırakıp Emine Hanım ile başladım ve tüm önyargılarım kırıldı. Diğer psikoloğa anlatmış olduğum aynı konuya Emine Hanım’ın profesyonel yaklaşımı ve uyguladığı yöntem daha ilk günden Emine Hanım’ın farkını gösterdi. Kendisine çok teşekkür ediyorum, gerçekten mesleğinin hakk

Oldukça iyi geçti, zamanla daha iyi olacağına inanıyorum. Tespitleri başarılı Emine Hanım'ın :)

son derece tatmin edici

Kendimi çok iyi hissediyorum

Bir yorum yapmak için çok erken ama yaklaşımı ve beni dikkatle not alarak dinlemesi çok hoşuma gitti. Çok şey kazanacağım hissi uyandırdı bende. Teşekkür ederim Emine Hanım.

Emine hanım alanına son derece hakim ve yeterliliğini kesinlikle hissediyorsunuz. Tabi ki terapi bir süreç ve zaman isteyen bir konu ancak daha ilk seansta beklediğimden çok daha faydalı oldu ve ileriye dair devam etmek konusunda karar almamı sağladı görüşme.

Tek seansta birşeylerin farkedileceğini veya çözülebilceğini düşünmüyordum , ancak Emine hocam davranışlarımın altında yatan sebebi gerçekten kırmızı oda'daki gibi :D farketmemi sağladı. Bununla da kalmayıp benzer durumlara çözümler üretebilmemi , tekrar aynı şeyleri yaşamama adına ödev gibi düşünce yolları bulabilmemi sağladı. Çok teşekkür ederimm

İlk görüşme için gayet verimli geçtiğini düşünüyorum.

}
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?