Yaşam Karadağ, Klinik Psikolog / Çocuk Ve Ergen Psikoloğu

Yaşam Karadağ

Klinik Psikolog / Çocuk Ve Ergen Psikoloğu

RANDEVU AL

Seans

668

Danışan

148

Derece

5,0
Merhabalar. Ben, Klinik Psikolog ve Cinsel Terapist Yaşam KARADAĞ.

2012 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünden yüksek şeref öğrencisi olarak mezun oldum. Lisans eğitimim süresince; Ankara’daki çeşitli hastanelerde, Ankara Adliyesi Aile Mahkemesinde, Çocuk İstismarını ve İhmalini Önleme Derneği ile Ankara Otistik Bireyler Derneğinde gönüllü olarak çalıştım.

Mezun olur olmaz bir özel eğitim merkezinde erken çocukluk döneminde olan ve gelişimsel sorunlar yaşayan çocuklara ve anne-babalarına psikolojik destek sağladım. Sonrasında bir ruh sağlığı ve hastalıkları hastanesinde ergenler ve genç yetişkinlerle çalışma fırsatı buldum. 9 yıllık meslek hayatım boyunca özellikle ergenlerle aile içi ilişki sorunları, sınav kaygısı, kişiler arası ilişki sorunları başta olmak üzere ergenlik dönemine özgü pek çok konu üzerinde çalıştım. Anne-babalara yönelik psikolojik danışmanlık hizmeti sağladım ve ihtiyaç duyulan konularda da seminerler düzenledim; söz konusu çalışmalarıma hâlâ devam etmekteyim.

Ek olarak, Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneğinden (CİSED) 120 saat Cinsel Terapi Eğitimi; Türk Psikologlar Derneğinden Bilişsel Davranışçı Açıdan Sınav Kaygısı ve Başa Çıkma Yolları Eğitimi, Çözüm Odaklı Terapi eğitimlerini aldım. EMDR (Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırme ve Yeniden İşleme) eğitimine devam etmekteyim.

MMPI Kişilik Değerlendirme Envanteri, Rorschach Mürekkep Lekeleri Testi, Nöropsikolojik Test Bataryası, WAIS-R ve WISC-R (yetişkin ve çocuklar için zeka testleri) sıklıkla kullandığım psikolojik ölçme araçlarıdır.

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde “Klinik Psikoloji” yüksek lisans eğitimimi 2019 yılında tamamladım. Tez konum, "Ergenler ve Ebeveynindeki Öz Yeterlikleri ile Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu Arasındaki İlişki"dir. Aynı zamanda etik konusunda yayınlanmış makalem de bulunmaktadır.

Zor zamanlardan geçtiğimiz bu dönemde karanlıkta kaldığınızı hissedip psikolojik ahenginizin bozulduğunu hissediyorsanız, hedefiniz ışığı yakalamaksa; dilediğiniz zaman randevu alabilirsiniz...

Sevgiler.

UZMANLIK ALANLARI

 • 10 Yıllık Mesleki Deneyim
 • İlişkiler-İlişkilerimiz-İlişkileriniz
 • Kaygı Sorunları
 • Öfke Kontrolü
 • Yetişkin Bilişsel-Davranışçı Terapi
 • EMDR
 • Panik Bozukluk
 • Stresle Başa Çıkma Becerilerini Geliştirme
 • İletişim Becerileri
 • Duygu Düzenleme
 • Ergenlik Dönemi Sorunları
 • Vajinusmus
 • Sosyal Kaygı ve Sosyal Beceri Geliştirme
 • Aile ve Çift Terapisi

EĞİTİM BİLGİSİ

 • 2008-2012 / Lisans / Türkiye/Ankara/Hacettepe Üniversitesi / Psikoloji
 • 2016-2019 / Yüksek Lisans / Türkiye/Ankara /Yıldırım Beyazıt Üniversitesi / Klinik Psikoloji

SERTİFİKALAR

 • 2019 Ankara - Psikoz Tedavisinde Metakognitif Training Eğitimi Prof. Dr. Hakan TÜRKÇAPAR
 • 2017-2018 Ankara - Cinsel Terapi Eğitimi Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği
 • 2016 Ankara - Psikodrama Temel Eğitimi Abdülkadir Özbek Psikodrama Derneği
 • 2010-2011 Ankara - Çocuk İstismarı ve İhmalini Önleme Eğitimi Çocuk İstismarını ve İhmal Önleme Derneği
 • 2013 Ankara - Bilişsel Davranışçı Açıdan Sınav Kaygısı Eğitimi Türk Psikologlar Derneği

Yaşam Karadağ

DANIŞMANLIK ÜCRETLERİ

Görüntülü 45 dk.

229,90 TRY
Görüntülü 45 dk.

45 Dakikalık Görüntülü Hizmet

RANDEVU AL

Sesli Görüşme 45 dk.

229,90 TRY
Sesli Görüşme 45 dk.

45 Dakikalık Sesli Görüşme Hizmeti

RANDEVU AL

Mesajlaşma 45 dk.

229,90 TRY
Mesajlaşma 45 dk.

45 Dakikalık Mesajlaşma Seans Hizmeti

RANDEVU AL

Yorumlar

Çok güzeldi.Çok teşekkürler.

çok tatlı ve sempatik biri :) kendimi çok rahat hissettim inşallah sayesinde daha iyi olucam

seviyoruz sizi :) ve faydalı olduğunuzu düşünüyorum iyi çalışmalar dilerim .

Yasam Hanim ile yaklasik 10 aydir suren terapi seanslarimiz sayesinde kendimi yeniden kesfettim. Bana ve iliskilerime zarar veren veya beni sikintiya sokan, bilincaltimda yatan ve belki de hic fark etmeyecegim bir cok seyin farkina vardim. Yasam Hanim'in anlayisi, guven verici sozleri ve yaklasimi, gulumsemesi ve profesyonelligi sayesinde bunlari asarak daha ozgur, daha ozguvenli, hayattan daha cok keyif olan biriyim. Kendisine cok tesekkur ediyor ve sonraki terapi seanslarimizi iple cekiyorum.

Uzun yıllar terapi geçmişim var. Bu kadar güzel başlayabileceğimizi açıkçası düşünmemiştim. Yola yeni çıktık ama içimize sinerek başladık en azından

Yaşam Hanım ile seanslar sonrası problemlerime farklı perspektiflerden bakmaya başladım. Tespitleri ve desteği ile çok faydalı buluyorum

ilk seansım olmasına rağmen çok iyi bir görüşme yaşadım. resmen bu anı bekliyormuşum. benden kaynaklı bir internet problemi yaşandı ama yine de mükemmeldi teşekkürler

Yaşam Hanımla sanırım 10 tane terapiyi geride bıraktık. Kendisi çok sempatik ve harika bir dinleyici. Deneyimi ile tam zamanında sorması gereken soruyu sorup düşündürüyor. Her seansımız çok etkili geçiyor. Hayatımda daha uygun seçimler yapıyorum, duygu durum dengem ve yaşam kalitem olumlu yönde değişti. Daha anlamlı yaşıyorum. İyiki başlamışım terapiye.

çok tatlı ve güleryüzlü biri, çok iyi bir dinleyici, çok memnun kaldım

Bana tüm hafta boyunca en iyi gelen 1 saat, Yaşam Hanımla konuştuğum zamanlar. Çok teşekkürler!

Dördüncü görüşmemizi tamamladık. Yaşam Hanım'ın yönlendirmeleri ile kısa sürede kendimle ilgili çok büyük farkındalıklar kazandım.

Çok iyi bir psikolog. Beni çok iyi anlıyor ve dinliyor. Kendisiyle tanıştığım için çok mutluyum.

Her zamanki gibi harika bir görüşmeydi. Çok teşekkürler.

Çok güzeldi okadar akıcı geçti ki insanın ruhunu rahatlatan bir ses tonunuz var çok teşekkürler

Yaşam Hanım çok iyi bir psikolog. Bugün üçüncü seansımızdı, her seansta kendimi daha iyi ve sorunlarımı biraz daha çözmüş hissediyorum. Kendisiyle görüşmeye devam edeceğim.

Harika bir görüşme oldu tamamen çözüm odaklı. Beni anlayan dinleyen çok iyi bir psikolog. Tek seansta bile panik atağına bir sürü çözümler üretti. Çoook teşekkür ediyorum. Tekrar tekrar görüşmek isterim.

Çok teşekkür ederim, sevgiler, saygılar

Söylemek istediğim herşeyi , söylüyorum, içimde kalmamacasına... İyi ki varsınız.

Tatlı dilli gerçekten adı gibi yaşam verdi hayatıma 😘

Yaşam Karadağ ile ilk görüşmemiz çok iyi geçti. İlgili, anlayışlı. Bana derin , uzun, karmaşık sorular sorarak, beni yormadı. Terapiye devam edeceğim. Çok teşekkür ederim.

Cok teşekkür ederim Yaşam hanıma her cümlesi için, cok kıymetli bir insan

Harika bir dinleyici ve aydinlatici dikkatli. Yaptığı çıkarımlar size ışık verecek. Sanki yıllardır tanıyormuş hissini veriyor insana... Herkese tavsiye ederim. güler yüzlülüğü de extra. 10 üzerinden 10

}
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?