AŞK ACISI

08-10-2020 10:26

merhaba ben sürekli geçmişe takılıp kalıyorum.Anı yaşayamıyorum. Kız arkadaşımdan ayrıldım benim hatamdı.Kendimi affedemiyorum.Ne yapacağımı bilemiyoruım..Allah için bi yol gösterin..

Sizin de dediğiniz gibi bazen hayatımız sanki geçmişte yaşanmış ve bitmiş gibi içinde bulunduğumuz anı devamlı kaçırıyoruz. Ama şunu unutmamak gerek geçmişi şuan değiştirebilir miyiz? Geçmiş benim şuan kontrolümde mi? Aslında kontrolümde olan tek şey şuan ama ben geçmişe takılarak bu mevcut şansımı da elimden kaçırıyorum. Ayrıca unutmayı bilmediğimiz sürece affetmeyi de bilmiyoruz. Pişmanlıklarımızı besledikçe, onların sırtımıza bindirdiği yükten kurtulamıyoruz. Düşünüp durmak elimizi kolumuzu bağlıyor ve belki de bir türlü harekete geçemiyoruz. Kazandıklarımızdan çok kaybettiklerimize; iyi niteliklerimizden çok eksikliklerimize odaklanıyoruz. Şunu fark etmek önemli ki geçmişle olan hesabı kapatmadığımız sürece kendimizle barışamıyoruz. Geçmişin geçmişte kaldığını ve artık onun üzerinde bir kontrolüm olmadığını kendime tekrar tekrar hatırlatıp, zihnimi şimdi ve buradaya getirmeye çalışmak bu açıdan önemlidir.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Depresyon, Kaygı Bozuklukları, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Öfke Kontrolü, Yetişkin Bilişsel Davranışçı Terapi, Kişisel ve Aile İlişkileri Sorunları, Fobiler, Panik Bozukluk, Takıntılar, Stresle Başa Çıkma Becerilerini Geliştirme, İletişim Becerileri, Duygu Düzenleme, Yeme Bozuklukları, Sınav Kaygısı, Ergenlik Dönemi Sorunları, Uyum Sorunları, Sosyal Problemler, Bağımlılık

Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?