Agorafobi

02-10-2020 16:28

Kesin tanı şeklinde agorafobili panik bozukluğum var. yogun olarak boş bir alanda kalmaktan korkuyorum. Etrafimda tutunacak bir seyler olmasini istiyorum, olmazsa kaygılarım tavan yapiyor ve dusecek gibi oluyorum. Psikolojik destek arayışındayım Bilgili psikologlarin desteğine ihtiyacım var.

Merhabalar ben psikolog Kübra kepen. Öncelikle Her insan korkar. Korku, bizi tehlikeli durumlara karşı uyaran anlamlı ve önemli bir reaksiyondur. Panik bozuklukta ise, kişinin özel hayatıyla iş hayatını fazlasıyla olumsuz etkileyebilecek, ciddiye alınması gerekirken bir durumdur. Buna göre panik bozukluk yaşayan kişilerde, korku nöbeti geçirdiklerinde örneğin göğüs ağrıları, titreme, hava alamama, baş dönmesi, mide bulantısı, terleme veya sıcak basması görülür. Yaşanılan durumu süreç içerisinde konuşarak uygulama ve ödevlerle destekleyebiliriz. Öneri olarak ise bu durumu yaşadığınız sırada fark etmeden nefes alışverişlerimiz hızlabilir ve doğru oksijen akışını engelleyebiliyor.Bunun sonucunda belirtilerde artmalar gözlemlenebiliyor.Bildiğiniz bir nefes egzersizini hayatınızın içerisine alarak bu kaygı anlarında yapabilirsiniz bu sizi biraz daha sakinleştirecektir.Sevgiyle kalın sevgili danışanımız.:)
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Bilişsel Davranışçı Terapi, Aile Danışmanlığı, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Sosyal Fobi, Depresyon, Panik Atak, Özgül Fobi, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Somatoform Bozukluk, Boşanma Sürecindeki Çocuklar, Yetişkinler ve Ergenler İçin Sınav Kaygısı, Aile İçi İletişim Sorunları

Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?