Aldatıldım

02-06-2021 03:32

Sevdiğim adamın 5 senelik ilişkisi varmış şuan ayrıldık ama ben hala hesabını soramadım ilişki içerisinde çok ezildim psikolojik şiddet gördüm yaşadığıklarım psikolojimi bozdu ve çok sinirli asabi bi insana dönüştüm atlatamıyorum kendimden nefret eder duruma geldim bu durumu nası aşabilirim

Merhaba; ben klinik psikolog Nusret KOÇ. Sevdiğiniz insanın sizi aldatması ve bunun sonucu olarak ayrılmak, ruhsal anlamda sizi "yara almış" hissettirir. Beraberinde kendinize ve sevdiğiniz kişiye yönelik öfkenin ortaya çıkması kaçınılmaz olur. Değersiz hissettiren bu durumda mümkünse terapi almaya, bu mümkün değilse "yaranın" sarılmasında destekleyici ve sahiplenici insanlara/çevreye ihtiyaç var. İlişki içinde yaşadığınız olumsuz yaşantıların yanında, "niye oldu bu, şimdi ne yapacağım, o niye yaptı bunu, ben niye buna katlandım ve benzeri soruların ele alındığı bir hesaplaşmayı gerektirir. Terapi, hesaplaşmaya ve kaybedilen benlik saygısını onarmaya yönelebilir. Böylece yeniden umut etmek ve yaşamın coşkusuna katılmak mümkün olabilir. Esenlikler dilerim.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Psikanalitik/Psikodinamik Terapi, Çift ve İlişki Terapisi, Kıskançlık ve Güvensizlik, Aldatma Aldatılma, Cinsel Sorunlar, Ayrılık ve Terkedilme ile Başetme, Depresyon, Obsesif (Takıntı) ve Kompulsif Bozukluk, Borderline-Bipolar Bozukluk-Manik Depresif, Narsistik Kişilik, Panik Atak-Anksiyete-Sosyal Fobi, Öfke Kontrolü, Öz Güven, Bağımlılık(Alkol-Madde-Kumar.., Travma (Kayıp ve Yas)

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?