Anksiyete

13-03-2022 20:59

Genellikle insanlarin yogun oldugu yerlerde el bacak titremem oluyor hastanede avm de vb. Daha oncesinde yoktu bi saglik problemi yasadim bundan sonra bu gerceklesti psikologla asabilir miyim?

Merhaba, ben Psikolog Ezgi Akay. Bahsettiğiniz durumdan yola çıkarak Sosyal Anksiyeden söz ettiğinizi söyleyebilirim. Tabi yine de değerlendirme için daha detaylı bir görüşme gereklidir. Sosyal ansiyete BDT ile çalışılabilmektedir. Bu çalışma hem biliş düzeyinde (kaygı yaratan düşüncelerinize ve inanaçlarınıza odaklanarak) hem de davranış düzeyinde (psikolog ile rol oynama, ufak çevresel adımlar gibi) ilerlemektedir. Böylece semptomun (titreme) azalması beklenmektedir. Tüm bunların yanında bahsettiğiniz sağlık probleminiz de incelenmelidir. Sevgiler.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Bilişsel Davranışçı Terapi, Ölüm ve Yas Terapisi, Cinsel Terapi, Panik Atak, Agorafobi, Özgül Fobi, Sosyal Anksiyete Bozukluğu, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, İlişki Problemleri, Sınav Kaygısı, İletişim Problemleri, Stres Yönetimi, Öfke Problemleri, Aile İçi Çatışmalar, Sağlık Anksiyetesi, Uyum Sorunları

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?