Anksiyete ataklarım yoğunlaşmaya başladı

14-09-2022 14:46

Yaklaşık iki üç yıldır tüm anksiyete belirtilerine sahibim. Son bir ayda annemin hastalığı nedeniyle kaygı seviyem fazlasıyla artmış durumda. Yanımda biri yoksa uyumakta güçlük yaşıyorum ve günün her anı bu düşünceler aklıma geldiğinde ağlama isteğime engel olamıyorum. Ne yapmalıyım?

Merhabalar. Kısıtlı bilgiyle kesin hükümlere varmak yanlış olur, eksik olur ancak anlattıklarınıza bakılırsa düzenlemekte çok zorlandığınız yoğun bir kaygı yaşıyorsunuz. Bunun için kaygı belirtilerinizin biraz daha hafifleyebilmesi için ilk etapta bir psikiyatrist hekim görüşü almanız faydalı olabilir. İlaç kullanmanız gerekip gerekmediğine hekim karar vermeli. Bu sürece ek olarak kesinlikle bir psikoterapi sürecine başlamanızı öneririm. Kullanacağınız ilaçlar belirtilerinizde bir miktar azalmaya yardımcı olabilir ancak kaygınızla bağlantılı bilişleri(düşünce sistemleriniz) ve bunların kaynakları olan olumsuz şemalarınızı düzenleyerek ancak gerçek ve kalıcı bir değişim elde edebilirsiniz ki bu değişim ancak bir psikoterapi/psikolojik danışma süreciyle mümkündür.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Şema Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Aile Danışmanlığı, Çift Danışmanlığı, Cinsel Terapi, Ergen Danışmanlığı, Bireysel Danışmanlık

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?