Anksiyete

22-06-2021 18:24

Ben eskiden çok daha dışadönüktüm, şimdi bulunduğum ortamlarda sürekli yüzüm kızarıyor aslında utanmıyorum ama yüzümün kızarmasını durduramıyorum bu da benim sürekli endişeli olmama ve her topluluktan kendimi geri çekmeme sebep oluyorum. Yüzümün kızarmasını durduramıyorum bunun için ne yapacağım.

Merhaba; ben klinik psikolog Nusret KOÇ. Şikayetleriniz bir kaygı bozukluğunun sonucu olabilir. Dış dünyada somut bir travmatik (zorlayıcı acı veren olay) bir yaşantıya bağlı olabileceği gibi iç dünyanızdaki karmaşa ve kaygı verici yaşantılara da bağlı olabilir. Sosyal kaygı olarak da nitelenen bu duruma yetersizlik ve utanç duyguları eşlik edebiliyor.Terapide kaygılı durumun bedensel belirtileri ve ruhsal durumunuza yönelik destekleyici ve kaygı giderici bir yaklaşıma ihtiyaç olur. Böylece bu konudaki duyarlılığı ve mutsuzluğu gidermek , yaşamın yeniden eski güvenliğine kavuşması mümkün olabilir. Esenlikler dilerim.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Çift ve İlişki Terapisi, Psikanalitik Terapi, Borderline-Bipolar, Narsizm, Depresyon, Anksiyet-Panik Bozukluk-Sosyal Fobi, Travma, Bağımlı Kişilik, OKB(Obsesif ve Kompulsif Bozukluk)

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?