Annemden ayrı kalamıyorum

17-11-2021 11:10

Merhaba ben 21 yaşındayım ve kendimi bildim bileli annemden ayrı kalamıyorum. Bir yere gitsem hemen ağlar eve giderdim. Ne kadar istesemde ayrılmıyorum sürekli birine bir şey olacak korkusu oluyor buna engel olamıyorum hemen ağlamaya başlıyorum. Ne yapabilirim bilmiyorum.

Merhaba, yaşadığınız sorunun, çocukluğunuzdan bu yana annenizle bağımlı bir ilişki kurulması, geçmişte kaybetme korkusu ile ilgili travmaların yaşanması, ayrılık anksiyetesi, zihninizde sizi sıklıkla meşgul eden olumsuz olaylar döngüsü, tek başına bağımsız bir birey olarak yaşama endişesi gibi bir çok nedeni olabilir. Zihninizde bu tip düşüncelerin varlığı duygusal olarak da sizi zorluyor olmalı. Hem kaygı duyarak hem de bireysel bir hayat sürdüremem durumu bir süre sonra sizi yıpratabilir. Annenizle olan ilişkinizin sağlıklı bir şekilde yürütülmesini aranızdaki bağın size zarar vermeyecek boyutta tutulabilmesini sağlayabilmek için uzman desteği almanızı öneririm. Bu konuda benden veya ekibimizdeki uzmanlarımızdan destek talebinde bulunabilirsiniz.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Depresyon, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Anksiyete (Kaygı) Bozukluğu, Öz Güven Eksikliği, Aile Danışmanlığı, Travma, Yas Danışmanlığı, Dikkat Eksikliği, Panik Bozukluk, İletişim Problemleri

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?