Arkadaş Olgusuna Güvenmiyorum.

05-12-2018 12:42

Arkadaşlık ilişkilerinin sürekli menfaat üzerin kurulu olduğunu düşündüğüm için arkadaşlık ilişkisi kuramıyorum. Nasıl düşünmeliyim bilmiyorum. Genellikle evde ya da dışarda kendi başıma yaşamayı tercih ediyorum. Insanlar beni asosyal olarak nitelendiriyor.

insan sosyal bir varlıktır ve insanlarla iletişim kurmaya ihtiyacı vardır. İlişkilere bakış açınızla ilgili bazı bozulmalar olmuş olabilir ve insanlardan beklentilerinize karşılık alamamış olabilirsiniz bu da sizin uzaklaşmanıza sebep olmuş olabilir. Arkadaş ilişkilerine olumsuz bir genelleme çerçevesinde bakmaya başlamışsınız. Neden bu genellemeyi yaptığınıza bakmak lazım. Burada önemli olan ilişkilerde yaşadığınız sorunların sizin tarafınızda ne olduğu ve nasıl şekillendiğidir. Her zaman yaşadığımız olumsuz duygular bizimle ve geçmiş yaşantılarımızla bağlantılıdır. İlk ilişkimiz ailemizle ve sonradan çevremizle olan ilişkilerdir ve bu da bizim bakış açımızı oluşturur. Yaşadığımız olumsuz duygulara kendi tarafımızdan bakabilme becerisi geliştirmek önemlidir. Gerekirse bununla ilgili psikolojik destek alınabilir.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Bireysel Terapi, Grup Terapisi, Evlilik ve Çift Terapisi, Fobiler, Depresyon, Kaygı Bozukluğu, Stresle Başa Çıkma, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Panik Atak, Ilişki Bağımlılığı, Özgüven Eksikliği, Bilişsel Davranışçı Terapi, Ebeveyn Danışmanlığı, Çözüm Odakli Terapi

Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?