Aşırı düşünme ve dikkat dağınıklığı

22-11-2021 14:46

Unutkanlık ve dikkat dağınıklığı yüzünden işimde sürekli büyük hatalar yapıyorum. Bunların yanı sıra aşırı düşünmeden dolayı sık sık mekandan ve zamandan kopukluk yaşıyorum. Bu durum hayat kalitemi artık çok etkiliyor. Ne yapmam ve nasıl bir tedavi almam gerekiyor?

Merhaba ben Psikolog Tuğba Avcı. Hayat kalitenizi ve özellikler iş yaşamınızı olumsuz etkileyen unutkanlık ve dikkat dağınıklığınız olduğunu belirtmişsiniz. Bu sorunlar dikkat eksikliği durumunu betimliyor gibi. Bu şikayetleriniz ne zaman başladı? Azaldığı veya arttığı durumlar oldu mu? Olduysa bu değişikliklerle neler bağlantılı olabilir? Durumun detaylandırılması tedavi planınıza yön verecektir. Eğer uzun zamandır devam ediyorsa psikiyatrist gözetiminde ilaç tedavisine de ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Buna ek olarak psikoterapi ile işlevselliğinizi yönetmeniz hedeflenebilir. Yaşam kaliteniz hangi alanlarla ilişkili olarak etkileniyor? Örneğin hayatınızın hangi alanlarında ne gibi sorunlarla ne sıklıkla karşılaşıyorsunuz? Çözüm yollarınız ve baş etme şekilleriniz neler? Ortak örüntüler var mı? Sosyal destek kaynaklarınız size yeterli geliyor mu? Terapide bu ve benzeri sorularla hayatınıza bir adım geriden bakarak anlamlandırabiliriz.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Bireysel Psikoterapi, Motivasyonel Görüşme, Depresyon, Anksiyete ve Panik Atak, Kararsızlık ve Unutkanlık, OKB ve Sosyal Fobi, Bipolar Duygudurum Bozukluğu, Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu, Öz Güven Eksikliği, Kayıp ve Yas, Romantik İlişkiler, Aile ve Sosyal İlişkiler, İş Yaşamı Sorunları ve Mobbing, Öfke ve Stres Yönetimi, Dürtüsel Davranışlar, Cinsellik ve Cinsel Yönelim

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?