Başarısızlık Hissi

20-04-2021 00:13

5 ay önce eşimden ayrıldım. Bu ayrılığı hak etmediğimi düşünüyorum. Çünkü ailem için sürekli mücadele ettim ama eşime yaranamadım. Başarısız, yetersiz hissediyorum ve çok karamsarım, kaygılıyım. Bu durumdan nasıl kurtulabilirim?

Merhaba, Yaşamınızda kontrolünüz dışında gelişen ve haketmediğiniz pek çok olay başınıza gelebilir. Boşanma başlı başına bir yas sürecidir. Ancak bu sürecin zorluğunu kendi başarısızlığınıza, yetersizliğinize affetmeni ve karamsar hissediyor oluşunuzla ilgili olarak depresyon tanısının sorgulanması gerekir. Yaşadığınızın sorunla ilgili olarak bilişsel davranışçı terapi ve şema terapi fayda sağlar. Konuyla ilgili bir uzmandan destek almanızı öneririm.
ONLİNE
Uzmanlık Alanları

Yetişkin Psikoterapisi, Çift Terapisi, Çocuk ve Ergen Psikoterapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Vajinismus, Bipolar Bozukluk, Panik Atak Bozukluğu, Sosyal Anksiyete Bozukluğu, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Depresyon, Ayrılık ve Boşanma Danışmanlığı, Yas Danışmanlığı

HEMEN SEANSA BAŞLA
RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?