Bipolar çocuk

13-01-2023 12:24

Bipolar veya duygu durum bozukluğu tanısı konmuş 14 yaşında erkek çocuğu olan sevdiğime nasıl yardımcı olabilirim, destek olabilirim bilmiyorum. Konu ve hastalıkla ilgili internette genel geçer bilgilere ulaşabildim, bir uzmandan görüş ve öneri almak istiyorum. Teşekkürler...

Bipolar bozukluk, depresyon ve mani (aşırı-taşkın duygu) dönemlerinden oluşan psikolojik bir rahatsızlıktır. Bipolar tanısı almış kişilerle iletişimde öncelikle bu rahatsızlığın onun elinde olmadığını, bilerek yapmadığını anlayarak başlamalıyız. İletişim sırasında ona acımak yerine şefkat göstermeli ve sabırlı olmalısınız. Yaşadığı dönemler süresince ona nasıl yardımcı olabileceğinizi sorabilirsiniz. En önemlisi onu tedavi için desteklemeli ve tedavi sürecinin bir parçası olmaya çalışmalısınız.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları, Depresyon, Bipolar Bozukluk, Yeme Bozuklukları, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Somatizasyon Bozuklukları, Panik Bozukluk, Fobiler, Kişilik Bozuklukları, Travma Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB), Öz Güven Problemleri, Uyku Bozuklukları, İletişim Problemleri, Romantik İlişki Problemleri, Motivasyon Problemleri, Bireysel/Yetişkin Terapisi, Çift Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi (BDT)

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?