Bipolar sevgili

14-02-2020 13:55

Erkek arkadaşıma %70 oranda bipolarlık teşhisi konuldu. Her şey yolunda seyrediyordu. Birden ayrıldık. ara ara konuşuyoruz. Seni çok seviyorum özlüyorum ama birlikte olamayız diyor. Bensiz daha iyi olacaksın ben sevilmeyi hak etmiyorum diyor. Nasıl yaklaşmam gerekiyor ?

Merhaba, ben psikolog Ayşen Arslan. Bipolar bozukluğun en belirgin özelliği kişinin ruh halinin uçlarda olmasıdır. Bipolar bozukluk en yüksek seviyedeyken kişi hiperaktif bir ruh haline bürünür ve kendini çok mutlu hisseder. Fakat depresyon haline büründüğünde ise dış dünyaya kendini kapatabilir. Dolayısıyla siz de erkek arkadaşınızda bu tarz durumları yakından görmüş olabilirsiniz. Kendisine bu durumu bilerek yaklaşmanız iki taraf için de daha sağlıklı olacaktır diye düşünüyorum. İlişki,sevgili gibi isimlere takılıp sonrasında biz neyiz gibi konulara dönerek tartışma yaratabilecek durumlardan kaçınmanızı öneririm. Sevgilerimle:)
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Kabul ve Kararlılık Terapisi, Kısa Süreli ve Çözüm Odaklı Terapi, İş Hayatında Mobbing, Cinsel Terapi, Aile ve Çift Terapisi, Aldatma/Aldatılma, Çatışma Yönetimi, Kariyer Danışmanlığı, Stres Yönetimi, Cinsel İşlev Bozuklukları, Ayrılık/Boşanma Sonrası Adaptasyon, Cinsel Kimlik ve Yönelimler, Depresyon, Öz Güven Eksikliği

Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?