Bosanma sonrasi

14-12-2020 00:42

Merhaba kendimi hazir hissetmediğim bir zamanda bosandim. Aslinda yeni hayatima alismaya basladim ama hep o benden once birini hayatina alirsa ben hep yalniz kalirsam korkularim var .

Sorunuzda iki önemli nokta var. Birincisi evlilik ilişkinizi bitirmiş olduğunuz kişinin bir başka ilişkiye sizden önce başlaması. Bu cümleden yola çıktığımızda rekabet, hırs gibi konular söz konusu olabilir ve son derece kabul edilebilirdir. İkincisi ise evlilik ilişkisinin sonlanması ardından sizin hep yalnız kalacağınıza ilişkin genellenmiş ve çarpık düşünce. Bu düşünceyi tek bir örnekten yola çıkıldığı için genellenmiş, gerçeği yansıtmadığı için çarpık olarak adlandırabiliriz. Düşünce yapılarınızın sağlıklı şekilde ele alınmasında yardıma ihtiyaç hissederseniz uzman desteğine başvurmaktan çekinmeyin.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Şema Terapi, Mod Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Mindfulness, Kısa Süreli Terapi, Çözüm Odaklı Terapi, Kişilerarası Nörobiyoloji, Kriz ve Travma, Şiddetsiz İletişim, Duygusal İlişkilerde Çatışmalar, Hedef Belirleme, Motivasyon, Pozitif Düşünce, Stres Yönetimi, Etkili Öğrenme Becerileri, Sınav Kaygısı

Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?