Bu durum ne olabilir lütfen detay

13-06-2021 13:45

kamera fobim var telefonumla fotoğrafımı falan çekmem. bir gün aniden geçmişte kendimi uygunsuz fotoğraflar çekmişim gibi hissettim yaptım mı yapmadım mı diye sorgulamaya başladım. Bir türlü bir düşünce miydi yoksa gerçekten yaptım mı emin olamıyorum. Neden böyle hissettim nasıl emin olabilirim?

Merhaba; ben klinik psikolog Nusret KOÇ. Yaşadığınız durum; geçmişe yönelik bir emin olamama ile giden bir takıntılı yaşantıyı akla getiriyor. Bu; oldu mu?, olur mu? şeklinde olabilir. Emin olmak mümkün olamıyor. Emin olmamaya tahammül göstermek güçleşiyor. Kişinin ruhsallığındaki istenmeyene, tehditkar olana karşı bir önlem gibidir. İç dünyanızda yaşadığınız karmaşa, kamera ile tesbit edilmesi kaygısı yaşıyor gibisiniz. Terapi ile bu konudaki duyarlılığı ve mutsuzluğu gidermek , rahatlamak ve yaşamın yeniden esnekliğe kavuşması mümkün olabilir. Esenlikler dilerim.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Çift ve İlişki Terapisi, Psikanalitik Terapi, Borderline-Bipolar, Narsizm, Depresyon, Anksiyet-Panik Bozukluk-Sosyal Fobi, Travma, Bağımlı Kişilik, OKB(Obsesif ve Kompulsif Bozukluk)

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?