Bulantı

21-12-2021 01:27

Sınav sonrası üstüme yapıştı. Önceden yenmiştim ama tekrarladı. Dışarı çıkarken bulantı olursa diye korku ile çıkıyorum. Sanki kusacak gibi olup kendimi strese sokuyorum ne yapabilirim ?

Merhaba, sıklıkla bu hissi ve endişeyi yaşamak sizi oldukça rahatsız ediyor olmalı. Öncelikle bedeninizin bu tepkiyi vermeyi nasıl öğrendiğini çözmek önemli bir adım olabilir. Sanıyorum ki bedeniniz öğrenilmiş bir tepkiden sonra çeşitli durumlar karşısında da aynı tepkiyi vermeye alışmış. Bedeninizi etkileyen duygularınız ve düşünceleriniz üzerinde çalışılabilirsiz. Sıklıkla kusma senaryolarını düşündüğünüzde aslında bedeninize bu davranışın mesajını göndermiş oluyorsunuz. Bu nedenle bu tip düşünceleri oluşturmak yerine sadece herkes gibi dışarı çıkıp işlerinizi halledip döneceğinizi hayal edebilirsiniz. Sonuçta bu düşünceyle hareket etmediğiniz diğer günlerin bir benzerini yeniden yaşayabilirsiniz. Bunun dışında bahsettiğiniz durumla karşılaşmadan çok karşılaşma ihtimalini düşünmek de sizi farklı bir strese sürükleyerek zorluyor olabilir. Dilerseniz buna benzer diğer açılardan da çalışmalar gerçekleştirerek sorunu çözmek için benden ya da başka bir uzmandan yardım alabilirsiniz.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Depresyon, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Anksiyete (Kaygı) Bozukluğu, Öz Güven Eksikliği, Aile Danışmanlığı, Travma, Yas Danışmanlığı, Dikkat Eksikliği, Panik Bozukluk, İletişim Problemleri

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?