Büyüme dönemindeki kızımın sıkıntıları??

25-08-2020 17:25

12 yaşındaki kızımın kardeşim yani teyzesi ve onun kızını çok kıskanıyor. Nasıl davranacağımı bilemiyorum yardımcı olur musunuz??

Merhaba, anladığım kadarıyla kızınız hem sizin kardeşinizi hem de kardeşinizin kızını kıskanıyor; yani hem bir yetişkini hem de bir çocuğu veya genci aynı anda kıskanıyor ve bu kişiler aynı aileden. Bununla ilgili çok daha fazla bilgiye ihtiyacımız var anlayabilmek için, fakat kendinize şunları sorabilirsiniz: Kızınızın hangi davranışları size onun teyzesini ve teyzesinin kızını kıskandığını düşündürüyor? Kızınız sizce onların en çok neyini kıskanıyor? Ne zamandan beri bu kıskançlık var? Onun kıskançlık olarak gösterdiği davranışa karşılık siz ne tepki veriyorsunuz? Sizce, sizin tahmininize göre, kızınız onları neden kıskanıyor olabilir? Bu gibi soruları kendinize sorup bir yol çizmeye çalışabileceğiniz gibi bunları terapi seanslarında da konuşabiliriz. İyi günler dilerim.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Çocuk ve Ergen Psikolojisi, Çocuk ve Ergen Psikoterapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Aile Terapisi, Ebeveyn Danışmanlığı, Davranım Bozukluğu, Karşıt Gelme Bozukluğu, Obsesif Kompülsif Bozukluk, Sosyal Kaygı, Kaygı, Anksiyete, Depresyon, Sınav kaygısı, Ebeveyn-Çocuk İlişkileri, Ebeveyn-Çocuk İletişimi, Ergenlik Sorunları, Ergenlik Çatışmaları, İletişim Çatışmaları, Özgüven Eksikliği, Sosyal Beceri Kazanma

Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?