Çabuk sinirleniyorum sizce neden ?

20-10-2022 10:30

Merhabalar ben her şeye çok hızlı sinirlenen biriyim ama karşımdaki insanı seviyor isem ona zarar veremem ama sevmiyor isem kan görene kadar kavga ederim ve rahatlamaz isem bu sinir bende yoğun bir baş ağrısı, baş dönmesi, saç dökülmesi yapıyor. Sizce ben hasta mıyım ? Yardım almam gerekiyor mu ?

Merhaba. Bu soru ile gelen tek kişi değilsiniz öncelikle bunu belirtmem gerek. Kendinizi hasta veya problemli olarak etiketlemeniz sizi olduğunuzdan daha da kötü yapacaktır. Kötü bir şey yapıyorsunuz ve ardından kendinizi suçlayarak daha da kötü hissediyorsunuz. Bu kısır döngüden çıkmanın yolu o kötü eylemi yapmadan önce kendinizi durdurmanın yollarını bulabilmektir. O an kendinizi kontrol edemiyor olabilirsiniz, bilinçli hissetmiyor olabilirsiniz ancak bu seviyeye gelmek için çabalamanız gerekiyor. Öncelikli önerim sanki fizik tedavi doktoru size bir hareket vermiş gibi bazı egzersizler yapmanız. Her gün sadece 5 dakika bir odaya çekilin, veya tek kalabileceğiniz herhangi bir yere ,tuvalet bile olur. Orada gözlerinizi kapatın ve vücudunuzu tarayın, ayaklarınızdan başınıza kadar tarayın vücudunuzu. Nefes alıp vererek sadece nefesinize ve vücudunuza odaklanın. Bakın bakalım nerede hissediyorsunuz bu öfkeyi. Unutmayın, siz böyle biri değilsiniz, siz iyi birisiniz. Kendinizi unutmayın, siz de çok önemlisiniz. Sadece 5 dakika, siz ve nefesiniz yalnız kalın.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Aile Terapisi, Çocuk ve Ergen Terapisi, Bireysel/Yetişkin Terapi, Travma, Duygusal İlişki Problemleri, LGBTİQA+ Danışmanlığı, Depresyon, Anksiyete (Kaygı) Problemleri, Boşanma Danışmanlığı, Fobiler, Kayıp ve Yas Danışmanlığı, Öz Güven Problemleri, Davranış Bozukluğu, Psikoanalitik/Psikodinamik Yaklaşım, Varoluşçu Yaklaşım

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?