Duygu Körlüğü ve isteksizlik

30-05-2021 22:14

Ben 37 yaşında bir mali müşavirim yaklaşık 2 ay önce nişanlandım lakin nişanlandığım kişiye karşı ve yakın çevremde olanlara,akrabaya, anneye babaya karşı içimde hiç bir sevgi hissetmiyorum

Merhaba; ben klinik psikolog Nusret KOÇ. Durumunuzu, "Duygu körlüğü ve isteksizlik" olarak adlandırmışsınız. Bu durum sizin için hep mi böyleydi? Çünkü bu durum; duyguları için kelimelerin olmadığı "Aleksitimi" olabilir. Bir isteksizlik söz konusu olduğu için "depresif " bir yaşantı olarak ele alına bilir. Duygulardan daha çok düşüncelerin hakim olduğu bir yapı olan "Obsesif" bir kişiliğe sahip olabilirsiniz. Bütün bunlar netleştikten sonra sizi anlamak ve şikayetlerinizi gidermek için terapi sağlanabilir. Esenlikler dilerim.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Psikanalitik/Psikodinamik Terapi, Çift ve İlişki Terapisi, Kıskançlık ve Güvensizlik, Aldatma Aldatılma, Cinsel Sorunlar, Ayrılık ve Terkedilme ile Başetme, Depresyon, Obsesif (Takıntı) ve Kompulsif Bozukluk, Borderline-Bipolar Bozukluk-Manik Depresif, Narsistik Kişilik, Bağımlı kişilik, Panik Atak-Anksiyete-Sosyal Fobi, Öfke Kontrolü, Öz Güven, Bağımlılık(Alkol-Madde-Kumar.., Travma (Kayıp ve Yas)

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?