ERGEN PRSIKOLOJISI

07-10-2019 16:49

Merhaba 17 yaşında oğlum var. Üniversiteye hazırlanıyor aynı zamanda bilgisayar bağımlısı. Bilgisayarsız ve telefonsuz zaman geçirmiyor. Bazen bizimle çok sakin konuşurken bazense çok agrasif olabiliyor. Bir uzmandan destek almam gerekir mi ? yoksa bu ergenlik döneminin getirdiği bir dönem mi?

Merhabalar. Öncelikle çocuğunuzun bilgisayarda geçirdiği zamanı yavaş yavaş azaltmak ve çocuğunuza alternatifler sunmak onun bilgisayardan uzaklaşmasına yardımcı olabilir. Öğrencinin bilgisayar başında geçirdiği zamanın onun açısından mutlaka kazançları olmalı, sosyalleşmek, arkadaşlarıyla ortak zaman geçirmek gibi, bu konuda üreteceğiniz alternatifler faydalı olacaktır. Bilgisayarda geçirdiği zaman ve kullandığı içerikler onun öfkelenmesine neden oluyor olabilir, içeriklerin de takip altında olması faydalı olacaktır. Ancak bu konuda değişim için çocuğunuzun gönüllü olması birinci önceliktir. Bu süreçle ilgili uzman desteği almanız faydalı olacaktır.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Evlilik Problemleri, Travma, Ölüm ve Yas, Depresyon, Evlilikte Cinsellik, Boşanma Sonrası İlişkiler, Öfke Kontrolü, Anksiyete Bozukluğu, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Panik Atak, Kriz ve Yas Danışmanlığı, Romantik İlişkiler

Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?