Elimden geleni yaptığımı düşünüyorum

13-07-2019 15:54

9 aylık evliyim.Eşim sürekli ailesiyle birlikte olmamı istiyorum.Elimden geldiğince oluyorum fakat bizim de bir özel hayatımız olması gerektiğini söylüyorum ama anlamıyor.Tartışınca boşanalım diyor ama sonradan pişman olmam gerekiyor.Ne yapmam gerektiğini gerçekten bilmiyorum.

Merhabalar. Öncelikle ilişkinizin daha sağlıklı devam etmesi için boşanma gündeminin ilişkiden çıkması gerekli. Boşanma sözü gündeme geldikçe ilişki daha da yıpranır. Aile kurulduktan sonra sizler başka bir sistemin üyesi haline geliyorsunuz. Evlilik sisteminin üyesi olarak ortak kararlar alıp o kararlarla ilişkiyi sürdürmeniz daha sağlıklı olacaktır. Yeni evliliklerde aileyle olan bağlılığın koparılması bazen sancılı olabiliyor. Bu süreçte ailelerle ne zaman vakit geçireceğinizi planlamanız gerekir. İlişkiyi sağlıklı şekilde devam ettirmek için siz neler yapabilirsiniz, eşinizden beklentileriniz nelerdir? Aynı şekilde bu soruyu eşiniz de cevaplandırmalı. Aile sistemindeki yeriniz net olduğunda ilişkiniz de daha sağlıklı devam edecektir.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Evlilik Problemleri, Travma, Ölüm ve Yas, Depresyon, Evlilikte Cinsellik, Boşanma Sonrası İlişkiler, Öfke Kontrolü, Anksiyete Bozukluğu, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Panik Atak, Kriz ve Yas Danışmanlığı, Romantik İlişkiler

Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?