Ensest düşüncelerin sonu ne olur?

06-12-2020 22:43

Merhaba.Kız arkadaşımla evlilik arefesinde bir ilişkimiz var.Fakat geçenlerde telefonunda ensest hikaye aramalarına rast geldim.Ağır okbliydim bende de ensest düşünceler vardı ama 4 yılda hastalığımı yendim ve düşünceler gitti.Kız arkadaşımdaki bu yönelimi nasıl açıklayabiliriz?

Obsesyonlarda kişinin hayatında kontrol edebileceği bir durum olmaması ve kontrole yönelik düşüncelerin yıkıcı şekilde bireyin kendisine yöneltilmesinden söz edilir. Ensest ise karşı tarafta rahatsızlık yaratan, normdan sapan durum/nesne ve kişilerin cinsel açıdan çekici gelmesi şeklinde açıklanabilir. Cinsel istek duyulan kişi genelde aile içerisinden bir kişi olduğu için evrensel olarak uygun karşılanmaz. Ensest vakalarına mutlaka adli süreç eşlik etmelidir.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Şema Terapi, Mod Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Mindfulness, Kısa Süreli Terapi, Çözüm Odaklı Terapi, Kişilerarası Nörobiyoloji, Kriz ve Travma, Şiddetsiz İletişim, Duygusal İlişkilerde Çatışmalar, Hedef Belirleme, Motivasyon, Pozitif Düşünce, Stres Yönetimi, Etkili Öğrenme Becerileri, Sınav Kaygısı

Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?