Ergenlik sorunları

09-07-2021 12:44

Gelişim döneminde olduğum için kafam çok karışık. Benim için insanlar ya içe dönüktür ya dışa dönük ve kendimi düşündüğümde daha kişiliğim oluşmadığı için çok karışık... Akışına mı bırakmalıyım? Ne yapmalıyım?

Merhaba ben psikolojik danışman Çisil Dinç. Öncelikle ergenlik süreci yapısı gereği çalkantılı, kişinin kendini tanımaya ve farklı farklı özelliklerini keşfetmeye başladığı, inişli çıkışlı bir süreç olabilir. Ancak insanın havanın yağmurlu olmasıyla mutsuz, güneşli olmasıyla da mutlu olabileceğini düşünürsek inişler ve çıkışlar kişinin yaşamının her zaman bir parçasıdır. Bizler andan ana değişen ve yenilenen varlıklarız. Zaman zaman kendinizde bu gibi zıt yönleri gözlemleyebilirsiniz. Ancak duygularınızı yönetmekte ve kontrol etmekte birtakım güçlükler çekiyorsanız, kendinize dair bazı soruları cevaplamak konusunda desteğe ihtiyaç duyuyorsanız psikolojik bir yardım elbette alabilirsiniz. Potansiyelinizi keşfetmenize ve kendinizi anlamanıza yardımcı olabilir. Sevgiler.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

İlişki ve Aile Problemleri, Anksiyete (Kaygı) Bozuklukları, Stres ve Öfke Yönetimi, EMDR, Depresyon, Cinsel Danışmanlık, Bağlanma ve İlişkiler, Mükemmeliyetçilik, LGBTİ+, Sınav Kaygısı, Sosyal Kaygı, Öz Şefkat/Öz Saygı, Öz Güven, Kayıp ve Yas Danışmanlığı, Duyguları Yönetme Becerileri, Duygusal Yeme, Beden Algısı, Birey Merkezli Terapi, Travma Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Psikodrama, İçsel Aİle Sistemleri Terapisi, Beden Odaklı Çalışmalar, Mindfulness

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?