Eşcinsellik Takıntısı

07-06-2021 21:58

19 yaşındayım. Yaklaşık 5 ay önce mastürbasyon yaparken istemsizce aklıma eşcinsel bir düşünce geldi ve korkarak uyarıldım. O günden beridir uyuyamıyorum. Sürekli kendimi test ediyorum. Eşcinsellikle ilgili ger şeyden kaçıyorum. Erkeklere ilgi asla duymuyorum. Ne yapabilirim?

Merhaba; ben klinik psikolog Nusret KOÇ. Bahsettiğiniz yaşantının sizdeki etkisi travmatik bir nitelikte olmuş. Bir çok insanda şok etkisi yaptığı bilinir. Korktuğunuz olmasından endişe ettiğiniz şeyin olması. Takıntılı bir şekilde "olacak mı, olmayacak mı " şeklinde düşünceleriniz mevcut.Terapi bu rahatsız edici düşünce ve görüntülerin ruhsal yapı üzerinde yarattığı kaygıyı gidermeye odaklanır.Bilinçli olarak bunları zihinden kovmak pek mümkün olmaz. Kaçınmaya da neden olan bu durumun güvenli bir şekilde ele alınması ile rahatlama sağlanabilir. Esenlikler dilerim.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Psikanalitik/Psikodinamik Terapi, Çift ve İlişki Terapisi, Kıskançlık ve Güvensizlik, Aldatma Aldatılma, Cinsel Sorunlar, Ayrılık ve Terkedilme ile Başetme, Depresyon, Obsesif (Takıntı) ve Kompulsif Bozukluk, Borderline-Bipolar Bozukluk-Manik Depresif, Narsistik Kişilik, Bağımlı kişilik, Panik Atak-Anksiyete-Sosyal Fobi, Öfke Kontrolü, Öz Güven, Bağımlılık(Alkol-Madde-Kumar.., Travma (Kayıp ve Yas)

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?