Eşim Yanlız Kalmak İstiyor

19-09-2022 13:10

Merhaba, 16 yıllık evliyim ve sudan sebeplerle birbirimizi yıprattık ama şimdi çok mutluyuz. Ta ki eşimin son bir aydır sürekli yalnız kalmak ve yalnız ölmek istediğini duyana kadar. Beni çok sevdiğini söylüyor ama bu cümleyi çok sık dile getiriyor. Yalvarırım bana yardım edin.

Merhaba, Telaşınızı ve kaygınızı anlıyorum. Eşinizin tutumu sizi hem şaşırtıyor hem de endişeye sürüklüyor, sebebini anlamak istiyorsunuz. Onunla hiç konuştunuz mu neden böyle bir karar almış? Mutlu olduğunuzu söylüyorsunuz ama sizin göremediğiniz, eşinizin yaşadığı bir problem olabilir mi? Duygularınız çok yoğun şu an, mantıklı ve tarafsız düşünmekte zorlanabilirsiniz. O yüzden öncelikle kendinizi sakinleştirmeye çalışın, eşinizi dikkatle dinleyin, konuşun, onu ve duygularını anlamaya çalışın. Durumu birlikte değerlendirin. Eşiniz ya da sizin terapi almanızı da öneriyorum özellikle kaygı seviyenizi azaltmak için. Sevgiler.
MEŞGUL
Uzmanlık Alanları

Depresyon, Stresle Başa Çıkma, Bilinçli Farkındalık/Öz Şefkat, Duygusal İlişki Problemleri, Öfke Kontrol Problemleri, Travma Sonrası Stres Bozukluğu (TSSB), İletişim Problemleri

RANDEVU AL
Hayatınızı tehdit eden bir durumdaysanız bu siteyi kullanmayınız.Yardıma mı ihtiyacınız var ?